Hlavní navigace

Google mění Workspace kvůli stížnostem EU

5. 5. 2022

Sdílet

 Autor: Google
Nová nastavení v sadě Google Workspace mají posílit ochranu dat evropských uživatelů.

Google představil nová nastavení pro software ze sady Workspace, tzv. Sovereign Controls – Nastavení suverenity. Organizacím z veřejného i soukromého sektoru mají poskytnou lepší kontrolu a monitoring datových transferů do i z Evropské unie. Novinky, zdá se, přicházejí v reakci na nedávné snahy Evropské unie o lepší ochranu osobních dat při využívání cloudových služeb.

Uživatelé aplikací Workspace tak dostanou k dispozici rozšířenou škálu možností kontroly přístupu a také možnost vytvářet komplexní logy o přístupu k datům a zacházení s nimi. Evropští uživatelé také budou moct prosadit silnější šifrování na straně klienta, které Google v rámci Workspace poprvé nabídl loni v červnu, a které je dnes všeobecně dostupné pro Drive, Dokumenty, Tabulky a Prezentace, a ještě letos by mělo být k dispozici také v Gmailu, Kalendáři a Meet.

Jak spravujete více cloudů ve vaší firmě?

Dále budou moct uživatelé Workspace omezit či naopak schválit přístup k podpoře Googlu prostřednictvím funkce Access Approvals – Schvalování přístupu a skrz Access Management – Správu přístupu omezit zákaznickou podporu na střediska podpory sídlící v Evropské unii. 

Na to je navázána také novinka v podobě tzv. Data regions – Datových regionů, která uživatelům umožní určit si, kde mají být jejich data uchovávána. Ta by však měla být dostupná až koncem roku 2023. 

soutez_casestudy

„Často od evropských politiků a předních podnikatelů slýcháme, že zajištění suverenity jejich cloudových dat prostřednictvím regionalizace a rozšíření nastavení přístupových práv, je pro ně v této stále se rozvíjející oblasti klíčové,“ uvádí generální manažer sady Workspace, Javier Soltero. „Digitální suverenita je základem naší mise v Evropě, ale i kdekoliv jinde, a stěžejním principem, na který se uživatelé můžou spolehnout dnes i v budoucnu.“

Sovereign Controls by měly být součástí sady Workspace koncem letošního roku s tím, že dodatečné funkce do nich budou přidány v roce příštím.

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Byl pro vás článek přínosný?