Hlavní navigace

Google Nexus 10 - tablet s nejvyšším rozlišením na světě

30. 10. 2012

Sdílet

 Autor: Google
Společnost Google sice zrušila plánovaný event, své nové produkty však přesto představila. V řadě Nexus jsou tak nyní také desetipalcový tablet a nový smartphone Nexus 4. Smartphonu Nexus 4, za kterým stojí LG, se budeme věnovat zítra, dnes se podívejme na zoubek tabletu Nexus 10. Ten pro Google vyrábí Samsung.

Společnost Google sice zrušila plánovaný event, své nové produkty však přesto představila. V řadě Nexus jsou tak nyní také desetipalcový tablet a nový smartphone Nexus 4. Smartphonu Nexus 4, za kterým stojí LG, se budeme věnovat zítra, dnes se podívejme na zoubek tabletu Nexus 10. Ten pro Google vyrábí Samsung.

Google Nexus 10Tablet je vybaven PLS displejem s rozlišením 2560 x 100 pixelů a hustotou 300 pixelů na palec. Stává se tak tabletem s nejvyšším rozlišením na světě. Google překonává Apple a nabízí tablet s vyšším rozlišením. Otázkou je, na kolik dnes uživatelé tak vysoké rozlišení skutečně ocení. Developeři budou muset optimalizovat své aplikace, jinak vysoké rozlišení uživatelé nevyužijí.

Honba za nejvyšším rozlišením nám připomíná podobnou honbu za co možná největším počtem pixelů v digitálních fotoaparátech. Tablet je vybaven Androidem 4.2, který je rychlejší než jeho předchůdce (jaký by mělo smysl, kdyby byl pomalejší?) a populárními aplikacemi od Google, včetně služby Google Now, která upozorňuje na aktuální počasí, koncerty atd.

skoleni

Uvnitř tabletu se skrývá procesor Samsung Exynos Cortex A15 s taktem 1,7 Ghz a také grafický čip Mali T604. Rozhodnutí Google pro Exynos a Mali naznačuje, že čtyřjádrová Nvidia Tegra 3 již zřejmě nemůže současným procesorům konkurovat.

Tablet Nexus 10 je koncipován jako rodinný tablet, který je možné sdílet s dalšími užiateli. Každý bude mít po přihlášení k dispozici vlastní obrazovku a své aplikace. Operační paměti dostal tablet hned 2 GB, dále Bluetooth 4.0, NFC a fotoaparát s 5 megapixely. V nabídce budou dvě varianty tabletu, s kapacitou 16 nebo 32 GB za 399 resp. 499 dolarů. Dostupnost na našem trhu ještě nebyla oznámena.