Hlavní navigace

Google Nexus 7: Podrobné informace

4. 7. 2012

Sdílet

 Autor: Asus
ASUS a Google uvádějí tablet Nexus 7 se systémem Android 4.1 Jelly Bean Společnosti Google a ASUS na konferenci Google I/O 2012 představily zařízení Nexus 7, první tablet z řady Google Nexus, který jako první využívá operační systém Android 4.1 Jelly Bean.

ASUS a Google uvádějí tablet Nexus 7 se systémem Android 4.1 Jelly Bean Společnosti Google a ASUS na konferenci Google I/O 2012 představily zařízení Nexus 7, první tablet z řady Google Nexus, který jako první využívá operační systém Android 4.1 Jelly Bean. Jde  o první 7” čtyřjádrový tablet na světě. Nexus 7 v 8GB verzi je k dispozici za cenu 199 dolarů, 16GB verze stojí 249 dolarů.

Google Nexus 7Nexus 7 pohání výkonný čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3. Při hraní lze využít vestavěné senzory tabletu Nexus 7, včetně gyroskopu, akcelerometru a NFC. Grafická karta GeForce s 12 jádry zajišťuje vysoký grafický výkon. Architektura CPU 4-PLUS-1 zase zaručuje maximální výkon přesně ve chvílích, kdy je potřeba, a zároveň šetří energii v době, kdy výkon nevyužijete.

Nexus 7 disponuje displejem s rozlišením 1280 × 800 bodů a multidotykovým ovládáním.  Technologie ASUS TruVivid se stará o vylepšení barev a jasu, zatímco IPS panel je zárukou detailního zobrazení a širokých pozorovacích úhlů 178 stupňů. Odolné krycí sklo Corning FIT zajistí dostatečnou ochranu proti škrábancům a díky texturovanému krytu tablet nevyklouzne z ruky. I přes velmi štíhlý profil pouhých 10,5 mm a hmotnost jen 340 g dosahuje výdrž baterie až 9,5 hodiny.

 

 

 

Zařízení pro Android 4.1, Jelly Bean

Nexus 7 využívá Android 4.1 Jelly Bean, nejnovější verzi nejpopulárnějšího operačního systému pro mobilní zařízení. Ten mimo jiné nabízí inteligentní notifikace umožňující rychlou práci s událostmi, nové widgety, s nimiž má uživatel přehled o všech důležitých informacích, nebo možnost snadného přizpůsobení domovské obrazovky. Po přihlášení k účtu Google můžete snadno přistupovat k veškerému uživatelskému obsahu, který lze také okamžitě synchronizovat s cloudem nebo s ostatními zařízeními, jako jsou tablety, telefony nebo počítače. Nexus 7 je vybaven všemi důležitými aplikacemi Google Apps – jako je Gmail, Chrome, Google+ a YouTube.

 

Lehký a stylový ochranný obal

Nexus 7 je možné na přání dovybavit stylovým ochranným obalem, který je odolný, jednoduše se nasazuje a má matný texturovaný povrch. Obal poskytuje tabletu dodatečnou ochranu před nárazy i poškrábáním a zajišťuje bezpečnější úchop a manipulaci se zařízením. Je k dispozici hned v šesti atraktivních barevných provedeních.

 

Více se o tabletu Google Nexus 7 dočtete na oficiálních stránkách produktu.