Hlavní navigace

Google odhalil 3D tablet Project Tango

7. 6. 2014

Sdílet

 Autor: © Google
Po experimentálním telefonu schopném snímat okolní 3D scénu představil Google také tablet se stejnou funkcionalitou.

Podle Googlu jsou tablety určené především pro profesionální vývojáře, kteří se zajímají o trojrozměrné mobilní snímání.

Tabletů, oficiálně vedených pod názvem Project Tango Tablet Development Kit, bude dispozici jen omezené množství. Společnost proto vyzvala vývojáře, kteří o nový projekt mají zájem, aby se zaregistrovali na speciální webové stránce, a jako první tak dostali informaci o uvedení tabletu do prodeje. Google chce tablet uvést ještě letos za cenu 1 024 dolarů.

Převratný tablet poběží na procesoru NVIDIA Tegra K1 a operačním systému Android 4.4 KitKat. Nabídne 7palcový HD displej, 4 GB RAM, 128 GB úložného prostoru, Wi-Fi, BTLE, 4G LTE a přenosové standardy USB 3.0 a Bluetooth.

Od běžných tabletů se však Project Tango bude lišit především díky speciálním kamerám a integrovanému senzoru hloubky pro zachycení geometrie okolního prostředí.

Google již v únoru představil chytrý telefon se stejnou funkcionalitou. Jak pro telefon, tak i pro tablet se přitom jako nejpravděpodobnější využití nabízí mapování produktů uvnitř obchodů, kreslení trojrozměrných architektonických plánů nebo vytvoření pomocníků pro zrakově postižené osoby. Pár telefonů Project Tango již dokonce zamířilo na Mezinárodní vesmírnou stanici.

Podívejte se na nový tablet ve videu (anglicky):

special_kyberutoky

Google vyzval vývojáře k účasti na novém projektu jen pár týdnů před plánovanou vývojářskou konferencí I/O. Je tedy pravděpodobné, že jak o tabletu, tak i samotném projektu se bude více diskutovat právě na této akci a společnost prozradí další podrobnosti.