Hlavní navigace

Google podpořil iniciativy zkracování URL adres novým API

12. 1. 2011

Sdílet

Zástupci společnosti Google informovali, že od tohoto týdne je k dispozici API zaměřené na zlepšení zkratek URL adres.

Veřejně dostupné API má umožnit vývojářům přistupovat k možnostem služby goo.gl a integrovat zkratky do aplikací a webových stránek.

Společnost Google uvolnila zkracovač URL adres goo.gl již v loňském září, ale v té době chybělo právě API pro integraci s aplikacemi a webovými stránkami. Nově je toto API nabízeno i prostřednictvím služby Google Code Labs.

Ben D'Angelo, člen týmu Googlu pro zkracování URL adres, při této příležitosti řekl, že s nově uvolněným API budou mít vývojáři možnost využívat rychlé a elegantní zkrácené adresy, který dosud byly k dispozici jen přes webové rozhraní. Pomocí nového API lze zkracovat nebo expandovat adresy, stejně tak jako načíst historii a analýzy s těmito adresami spojené. Tyto možnosti lze podle D'Angela využít pro široké spektrum aplikací, včetně Twitteru či klienta Google Buzz.

Vývojáři mohou začít svoji práci v konzoli pro API Googlu. Tým, který je za projekt zodpovědný, pak hodlá dále pracovat na vylepšeních, jako je třeba autodetekce spamového nebo škodlivého obsahu.