Hlavní navigace

Google pracuje na nové mediální čtečce pro Android a iOS

19. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Vypadá to, že Google připravuje vlastní magazínovou čtečku médií a sociálních sítí pro tablety s operačním systémem Android i konkurenční iPady. Jmenovat by se měla Propeller.

Magazín, který si uživatelé stáhnou formou aplikace, bude přímo konkurovat populárnímu Flipboardu pro iPad, který se Google pokusil několikrát koupit, ale neuspěl. Zatím není jasné, kdy bude aplikace vydána a dostupné nejsou ani další podrobnosti. S informací o Propelleru jako první přišel blogger Robert Scoble.

Se zpravodajskými magazíny pro smartphony a tablety v poslední době přicházejí i další velké společnosti. Zajímavý je například Pulse nebo News.me. AOL vydalo vlastní aplikaci s názvem Editions v minulém roce, Yahoo má svůj Livestand a služba CNN minulý měsíc koupila Zite.

Tyto aplikace shromažďují nejen obsah sdílený na Facebooku a Twitteru (či jiných službách), ale i články ze sledovaných webů a médií, které aplikace přehledně třídí do kategorií podle zájmů uživatele. Nejznámější aplikací tohoto druhu je již zmíněný Flipboard pro iPad (na verzi pro iPhone se pracuje), který byl v tomto roce Applem oceněn jako aplikace roku.

skoleni

 

Úvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com