Hlavní navigace

Google představil novou verzi Androidu

11. 5. 2011

Sdílet

Google představil novou verzi svého mobilního operačního systému Android s kódovým označením Ice Cream Sandwich. Na co se můžeme těšit tentokrát?

Aktualizace Androidu byla představena včera během konference I/O v San Franciscu a podle Googlu "přináší ty nejlepší funkce Androidu Honeycomb (určen speciálně pro tablety) na mobilní telefony". Kromě několika přichystaných demoverzí však společnost mnoho detailů o verzi Ice Cream Sandwitch nezveřejnila - není například jasné, kdy dojde k jejímu uvolnění. Podle Googlu bude nová verze Androidu řešit problém, na který si stěžuje mnoho zákazníků i vývojářů. Je jím rozmanitá škála dostupných zařízení s Androidem na trhu v různých velikostech a tvarech. I když je velký výběr jistě příhodný, aplikace často na všech zařízeních nefungují tak, jak by měly.

Google prý vývojářům s tímto problémem pomůže vydáním nového nástroje. Co se týče zajímavých funkcí z Honeycombu, Ice Cream Sandwitch nabídne například holografické uživatelské rozhraní, které umí rozpoznat, kam se na displeji zrovna díváte a přizpůsobit se tak. Google v současné době eviduje 100 milionů aktivních zařízení postavených na Androidu, jejichž uživatelé mají k dispozici řádově 200 000 aplikací.