Hlavní navigace

Google představil smartphony Pixel a Pixel Xl

 Autor: Google
Google konečně představil svůj smartphone Pixel a Pixel XL. Liší se hlavně velikostí a rozlišením, ale mají i další rozdíly.
Adam Kencki 4. 10. 2016

Sdílet

Google konečně představil svůj smartphone Pixel a Pixel XL. Liší se hlavně velikostí a rozlišením, ale mají i další rozdíly.

Google Pixel má pětipalcový displej a Full HD rozlišení, Pixel XL má displej o velikosti 5,5 palce s Quad HD rozlišením. Oba telefony vyrobila společnost HTC. Oba telefony pohání procesor Qualcomm Snapdragon 821 a speciální verze operačního systému Android, který podporuje platformu pro virtuální realitu Daydream.

Specialitou telefonů je osobní asistent, který se aktivuje zmáčknutíma držením tlačítka Home. Umí toho hodně: přehrávat hudbu, vyhledávat informace a rezervovat místa v restauraci – uvidíme, jak funkční bude v českém prostředí.

Ovšem teď si držte klobouky, zadní kamera obou telefonů totiž na DXOMark obdržela 89 bodů! Senzor má rozlišení 12,3 megapixelů s pixely o velikosti 1,55 mikronů a clonou f/2.0. Milovníky videa určitě potěší gyroskopická stabilizace, optická stabilizace ovšem chybí. Vadí? Asi nevadí. Google navíc slibuje neomezené úložiště pro fotografie a videa v plném rozlišení.

Telefony jsou vyrobeny z hliníku, uvnitř se nachází 4 GB operační paměti RAM, 32 – 128 GB místa na disku, USB C, Bluetooth 4.2 a jack pro sluchátka. Cena začíná na 649 dolarech za menší z dvojice Pixelů, a 769 dolarů dáte za základní verzi Pixelu XL. K dostání budou v černé neb stříbrné variantě.