Hlavní navigace

Google představil telefony Pixel 2 a Pixel 2 XL

5. 10. 2017

Sdílet

 Autor: Google
Seznamte se s novými Pixely. Smartphony Pixel 2 a Pixel XL 2 jsou vybaveny procesorem Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB operační paměti RAM a 64 nebo 128 GB paměti.

Seznamte se s novými Pixely. Smartphony Pixel 2 a Pixel XL 2 jsou vybaveny procesorem Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB operační paměti RAM a 64 nebo 128 GB paměti.

Google si zřejmě vzal k srdci některé stížnosti z minulého roku, takže obě novinky splňují certifikaci IP67, což sice neznamená, že by telefony byly 100% vodotěsné, ale vydrží ponoření do vody a nechtěné polití. Oba telefony podporují eSIM, takže je teoreticky možné měnit operátory bez potřeby kupovat nové simky (eSIM se u nás zatím testují). Telefon je jinak vybaven nanoSIM slotem, takže není čeho se bát.

Model Pixel 2 bude stát 630 liber, model Pixel 2 X vyjde na 800 liber, to je spousta peněz. Zadní kamera má rozlišení 12 megapixelů a díky technologii, kterou uvedlo HTC, můžete mačkáním stran telefonu aktivovat funkci Google Assistant (Active Edge). Jinak na zadní straně je jen jedna kamera, nikoli dvě, jak je teďka v módě, ale i tak zvládá Pixel 2 portréty díky softwarovému rozostření solidně. Mimochodem, kamera získala hodnocení 98 na DxO Mark, tedy o 4 body více než získal nový Samsung. Google dal dohromady optickou a elektronickou stabilizaci a zdá se, že to funguje. Komu nebude stačit 128 GB paměti, má smůlu, protože sloty pro microSD karty telefon nemá. Google však nabízí úložiště pro videa a fotografie v původní kvalitě zdarma (do roku 2020).

Oba telefony jsou vybaveny operačním systémem Android Oreo, čtečkou otisků prstů a zadní části a jediným slotem – micro USB C, slot pro sluchátka chybí. K dispozici bude dongle (dongle sem, dongle tam, co já s nimi udělám), bezdrátová sluchátka Pixel Buds na provázku (nabíjejí se z krabičky a spárují se s telefonem jejím otevřením). Na jedno nabití sluchátka vydrží až 5 hodin.

Cloud22

Větší XL Pixel je vybaven šestipalcovým P-OLED displejem, takže podporuje funkci always on. Nabízí rozlišení Quad HD+, hustotu 538 pixelů na palec a poměr stran 18:9. Zatím stále nechápeme, proč jsou nyní všichni posedlí velkými telefony, které jsou sice velmi vybavené a umí toho hodně, na druhou stranu se už skoro nevejdou do kapsy u kalhot.

Menší Pixel 2 má pětipalcový displej s Full HD rozlišením na OLED panelu a tedy 441 pixelů na palec a stále příliš velký displej. Telefony se budou prodávat v černobílém (Pixel XL), černém, bílém a kindablue (trochu modrá) provedení. Kindablue je zřejmě ve světě zlatých a vesmírných stříbrných telefonů asi nejpřesnější pokus o popis barvy. U nás telefony bohužel dostupné nebudou, budete muset vyrazit na nákupy třeba do Německa, nezapomeňte si s sebou vzít echt gold, hodně echt gold.