Hlavní navigace

Google přidává do Chrome off-line přístup k Gmailu

1. 9. 2011

Sdílet

Během několika dní navíc Google plánuje pro uživatele Chrome i přístup do kancelářského balíčku Docs a do aplikace Calendar i bez internetového připojení.

Uživatelé Chrome mají nově možnost nainstalovat si aplikaci s názvem Gmail Offline pro off-line přístup z Chrome Web Store, která vychází z aplikace Gmailu pro tablety. Ta podporuje jak on-line, tak off-line přístup a Docs a Calendar se mají dočkat podobné aplikace v příštím týdnu.

Aplikace je k dispozici bez omezení pro jednotlivce i pro organizace, které využívají balíček pro komunikaci a spolupráci Google Apps. Jakmile je aplikace pro off-line přístup nainstalována, vytvoří v rozhraní Chrome ikonu pro spuštění Gmailu i v případě že uživatel není připojen k internetu. Aplikace pro Gmail má svoje vlastní rozhraní, které je odlišné od běžného webového rozhraní, zatímco Docs a Calendar by měly využívat shodný design, na jaký jsou uživatelé zvyklí. Ve všech případech bude off-line funkcionalita omezená, v Docs například budou moci uživatelé prohlížet dokumenty a tabulky, ale ne je zatím editovat. Stejně tak v kalendáři budou moci prohlížet naplánované schůzky a podobně.

Už dříve Google umožňoval off-line přístup ke svým aplikacím pomocí doplňku Gears, nicméně v minulém roce jeho vývoj společnost zastavila a tím, že s příchodem HTML5 se stává víceméně zbytečným. Díky němu bylo možné používat Gmail a Calendar v off-line režimu i pod Internet Explorerem a Firefoxem, ale ne kancelářský balíček Docs.