Hlavní navigace

Google přidává do Chromebooků experimentální funkci pro hráče

24. 3. 2022

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Google přidává do Chrome OS podporu proměnlivých obnovovacích frekvencí. Další krok proměny Chromebooků v herní zařízení.

Navzdory chvályhodným plánům Googlu s Play Storem a Stadií nejsou Chromebooky zrovna příkladem herních strojů. To by se však mohlo v dohledné budoucnosti změnit. 

Nedávno jsme se mohli seznámit s alespoň jedním modelem s klávesnicí s RGB podsvícením a nová experimentální funkce, která je součástí prohlížeče Chrome i operačního systému, jde ještě dál: podpora monitorů s proměnlivou obnovovací frekvencí. 

Využíváte ve firmě multicloudovou strategii?

Jak informuje server About Chromebooks, nová verze Chrome OS 101 uvolněná do vývojářského Dev Channelu obsahuje experimentální vlajku (chrome://flags#enable-variable-refresh-rate) povolující video výstup s proměnlivou obnovovací frekvencí. 

To znamená, že máte-li vhodný hardware, může vaše obrazovka upravit obnovovací frekvenci tak, aby odpovídala snímkům produkovaným grafickým procesorem. Uplatnit to lze při různých příležitostech, nejvíc se ale samozřejmě nabízejí videohry. 

cyber23

Druhá věc je, že v současnosti zatím neexistují Chromebooky s monitory, které by proměnlivou obnovovací frekvenci podporovaly (alespoň na úrovni firmwaru). Funkce tak může být užitečná, vlastníte-li herní monitor s vysokou obnovovací frekvencí, ačkoliv v takovém případě lze předpokládat, že k hraní nepoužíváte primárně Chromebook. 

Nicméně coby další krok na cestě proměny Chromebooků v herní zařízení, novinku jistě považovat lze.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Byl pro vás článek přínosný?