Hlavní navigace

Google prodává 700 000 zařízení s Androidem denně

24. 12. 2011

Sdílet

 Autor: 3M
Viceprezident mobilní divize Googlu Andy Rubin oznámil, že společnost nyní zaznamenává 700 000 aktivací nových zařízení s Androidem denně.

To je 40% nárůst oproti 500 000 aktivacím v červnu tohoto rok. Rubin nové číslo oznámil jak jinak než pomocí svého účtu na sociální síti Google+ a později dodal: "Pro ty, co o tom přemýšlejí, počítáme každé zařízení pouze jednou (nepočítáme telefony, které někdo prodal a nyní jsou znovu aktivovány). Aktivace probíhá tak, že do právě zakoupeného zařízení vložíte sim kartu a připojíte jej k síti." Pro srovnání, konkurenční společnost Apple v říjnu oznámila, že každý den zaznamenává 275 000 aktivací zařízení běžících na iOS. Pokud však porovnáme tržní podíl mobilních operačních systémů iOS a Android, společnost Apple jednoznačně vede, neboť prodala již 250 milionů zařízení s iOS, zatímco celkový počet aktivací zařízení s Androidem těsně překročil hranici 200 milionů.

Google však Apple rychle dohání. Pokud se podíváme pouze na trh s telefony tak, jak jej zobrazuje nedávná studie společnosti NPD Group, smartphony s Andoridem vlastní 53 % trhu, zatímco iPhone se drží na 29 %. Na trhu tabletů naopak dominuje Apple s 61.5% podílem. Toto číslo by se však ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku mělo snížit vlivem velkého úspěchu tabletu Kindle Fire.