Hlavní navigace

Google+ roste, má prý již více než 62 milionů uživatelů

1. 1. 2012

Sdílet

Podle výzkumníka Paula Allena získává údajně sociální síť Google+ zhruba 625 000 nových uživatelů každý den.

Podle něj přesáhla už v posledních dnech metu 62 milionů uživatelů a pokud by si udržela toto tempo, v příštím roce by se dostala již ke 400 milionům uživatelům. Paul Allen tak patří mezi poměrně velké optimisty, protože většina komentátorů spíše předpokládá, že tato síť bude stagnovat a nebude příliš úspěšná.

Allen vychází z toho, že v posledních týdnech počet nových uživatelů sítě začal rychle růst na základě nejrůznějších reklam v televizi, doporučení známých celebrit či integrací s Androidem 4.0. Již v minulosti se ale některé z Allenových predikcích ukázaly jako příliš agresivní a například v říjnu podle něj síť Google+ měla mít již 50 milionů uživatelů, zatímco CEO Googlu Larry Page v té době potvrdil, že tato síť má jen 40 milionů uživatelů (toto číslo bylo obecně považováno spíše za zklamání). Nyní o jakémkoliv počtu uživatelů oficiální místa mlčí.

Allen dále odhaduje, že během ledna získá Google+ 65,8 milionu uživatelů a v únoru pak dosáhne na 85,2 milionu. Pro srovnání Facebook má nyní zhruba 800 milionů uživatelů. Podle většiny komentátorů ovšem síť Google+ pozici Facebooku neohrozí, protože ten na kroky Googlu reaguje rychlým zaváděním novinek, které mají za cíl uživatele udržet a nenechat je přejít ke konkurenci. V každém případě se ale analytici shodují v tom, že rok 2012 bude ve znamení ostrého souboje těchto dvou sociálních platforem. Více najdete v článku Google a Facebook čeká v roce 2012 tvrdý konkureční boj.

Byl pro vás článek přínosný?