Hlavní navigace

Google se chystá představit nový smartphone, zvěsti mluví o Nexusu Two

4. 11. 2010

Sdílet

Společnosti Google a Samsung plánují 8. listopadu na tiskové konferenci v New Yorku představit nový smartphone. Pravděpodobně se bude jednat o první zařízení s OS Android 2.3.

Na zahraničních zpravodajských serverech se hojně spekulovalo o skutečnosti, že chystaný smartphone ponese označení Nexus Two, jakožto následovník nepříliš úspěšného Nexusu One (nevydařeného pokusu Googlu prosadit se na trhu se smartphony). Dle serveru Android and Me se nicméně zařízení po svém vypuštění na trh nebude jmenovat Nexus Two, údajně se jedná pouze o pracovní označení.

Podle neoficiálních informací by neměl nový smartphone využívat rozhraní Samsungu TouchWiz, nýbrž by měl běžet na nejnovější verzi OS Android 2.3, nesoucí přízvisko Gingerbread.

A aby neověřených informací nebylo málo, přišel server Gizmodo s tvrzením, že některý z jeho důvěryhodných zdrojů měl tu čest si s novým smartphonem osobně pohrát. Žádné fotografie nicméně na internet bohužel neprosákly, pouze stručný popis mluvící o 4palcovém AMOLED displeji, přední kameře a vzhledu podobnému Samsungu Galaxy S. Zda se bude nový smartphone i po hardwarové stránce podobat zmíněnému Galaxy S, zůstává ve hvězdách.