Hlavní navigace

Google se nevzdává, chce uvést smartphone Nexus Two

1. 11. 2010

Sdílet

I když smartphone Nexus One neměl velký úspěch na trhu, Google se nevzdává a spolu se Samsungem chystá uvést jeho nástupce.

První model ovšem vyráběla společnost HTC, takže by s ním neměl mít prakticky nic společného.

Přípravy nového modelu údajně finišují a představen by měl být podle dostupných informací již 8. listopadu. Název Nexus Two je ovšem víceméně neoficiální a není jasné, zda takto bude pojmenovaný i finální produkt. Spekuluje se také o tom, že na něm poběží OS Android 2.3 s kódovým označením GingerBread.

skoleni

Podle dostupných informací nebude přístroj používat rozhraní TouchWiz od Samsungu a možná by mohlo jít o model odvozený od přístroje Galaxy S, jak uvádí web Gizmodo. Další informace lze najít na webu Google and Me, kde se spekuluje o možném názvu přístroje a podle tohoto zdroje je Nexus Two jen kódovým označením, jiní komentátoři ovšem uvádějí, že navázání značení na model One by dávalo logický smysl. Dále by mělo jít o přístroj, vycházející čistě z technologií Googlu bez další úprav, včetně proprietárních aplikací Googlu pro přístup k některým službám. Cílem by tedy mělo být nabídnout uživatelům „čistou zkušenost“ spojenou s Gogolem, čímž by se měl tento model lišit od telefonů nabízených jinými výrobci.

Přístroj Nexus Two měl také disponovat 4“ AMOLED displejem, kamerou na přední straně, 5 megapixelovým fotoaparátem a procesorem s frekvencí 1 GHz.