Hlavní navigace

Google se postavil za HTC ve sporu proti Applu

12. 9. 2011

Sdílet

Před časem jsme vás informovali o tom, že Apple podal žalobu na společnost HTC kvůli porušení 20 patentů. Nyní se do boje přidává i Google.

"I když nejsme účastníky tohoto soudního sporu, stojíme za naším operačním systémem Android a partnery, kteří nám jej pomohli vyvinout," uvádí mluvčí Googlu v oficiálním prohlášení, jež e-mailem sám od sebe zaslal webovému portáluTechCrunch. To, že se Google za HTC postaví, bylo jen otázkou času - žaloba Applu je totiž mnohem více o Androidu, než o HTC. A nyní to vypadá, že si to Google uvědomuje. Žaloby se týkají zařízení HTC, která běží na Androidu, jmenovitě je to Nexus One, Magic/myTouch 3G, Dream/G1, the Hero a Droid Eris. A minimálně na telefonu Nexus One Google s HTC úzce spolupracoval.

Google však z nějakého důvodu v žalobě uveden není - alespoň zatím ne. Přesně před měsícem totiž Google u Androidu zpřístupnil multi-touch a to se Applu zcela jistě nelíbilo. Apple mělo totiž s Googlem gentlemanskou dohodu, podle které druhý jmenovaný neměl multi-touch ve svém systému zpřístupnit. Multi-touch je však pouze jedním z mnoha patentů, které Apple v žalobě uvádí.