Hlavní navigace

Google Sites – vaše silná (firemní) stránka

29. 5. 2013

Sdílet

 Autor: HaywireMedia - Fotolia.com
Zatímco Gmail, Google kalendář a Google dokumenty už dnes zná v podstatě každý, o možnostech Google Sites pro firemní využití se moc neví. A to je škoda, protože nabízí pro mnohé – především menší firmy – zajímavé možnosti.
PR článek 29. 5. 2013

Aplikaci Google Sites mohou využívat vaši zaměstnanci i bez jakékoliv znalost programování či tvorby webů. Vytváření stránek je velmi jednoduché, intuitivní a zvládne ho opravdu každý průměrný uživatel. Navíc máte k okamžitému použití stovky šablon webů. Anebo si samozřejmě můžete vytvořit svoji vlastní.

Hlavní výhody

skoleni31_1

 • Snadné vytváření internetových stránek bez znalosti programování – práce je podobně snadná jako v klasickém textovém editoru.
 • K dispozici stovky předpřipravených šablon a funkcí.
 • Jedním kliknutím můžete svůj web rychle a jednoduše sdílet s vaším týmem, s celou firmou nebo se zákazníkem či obchodním partnerem. Jednoduše nastavujete a měníte oprávnění k zobrazení či úpravám.
 • K dispozici integrovaný výkonný vyhledávač Google
 • Propojení s dalšími aplikacemi Google Apps – můžete jednoduše vkládat obrázky, tabulky s daty, sdílet kalendář a máte 100% jistotu vždy aktuálních dat na webu.


Týmové/projektové stránky
Zapomeňte na složité weby služby SharePoint nebo Lotus QuickPlaces. Google Sites umožňují centralizovat zdroje informací pro interní i externí členy týmu. Můžete tak sdílet soubory, udržovat poznámky ze schůzek, aktuální seznam nesplněných úkolů, projektový plán, atd. Díky propojení Google Sites s dalšími aplikacemi Google Apps, jako jsou kalendáře, dokumenty či obrázky, je týmová spolupráce jednoduchá a efektivní.

Firemní intranety
Google Sites umožňují také jednoduché vytváření interních stránek a jejich editaci. Odpadají tradiční problémy, kdy jen omezený počet uživatelů může upravovat obsah a udržet tak intranet aktuální.
A k vytváření intranetů obecně si dovolím přidat pár tipů:

 • Bez ohlednu na velikost firmy rozdělte intranet do jednotlivých sekcí, oblastí, za které dostane odpovědnost konkrétní „majitel“. Přináší to i určitou soutěživost týmů ve vytváření lepších stránek.
 • Google Sites vám umožňují snadno a efektivně vytvářet nové oblasti jediným kliknutím a následně už můžete využít množství předpřipravených šablon a snadno je upravovat podle design manuálu společnosti.
 • Mějte na paměti potřeby interních zákazníků. Při tvorbě jakýchkoliv stránek – ať už intranetu nebo internetu – je vždy dobré mít na paměti potřeby zákazníků.
 • Google Sites vám umožňuje jednoduše nastavovat případná oprávnění, například pro sdílení citlivých informaci mezi členy týmu, diskuzí, galerií, anket a podobně.
 • Využijte plně výhod Google Apps a integrujte jednotlivé aplikace. Můžete snadno například sdílet kalendáře akcí, místností a podobně, přímo na stránky intranetu.
 • Google Dokumenty jsou jedním z nejužitečnějších nástrojů, pokud jde o spolupráci. Google Sites umožňují snadno vkládat jakékoliv části dokumentů a tabulek do vašich stránek a zároveň je aktualizovat při každé změně dokumentu. Díky integraci s nástroji Google Analytics jste zároveň schopni sledovat i návštěvnost a aktivitu na jednotlivých stránkách a pracovat na jejich neustálém vylepšování.


Chcete se dozvědět víc o řešení, které zvýší produktivitu ve vaší firmě? Například jak snadno vytvořit a udržovat firemní intranet pomocí nástroje Google Sites nebo jak jednoduše nahradit platformu Microsoft Exchange Server? Zúčastněte se bezplatného webináře (nebo si ho stáhněte offline), pořádaného společností Ness Technologies, poskytovatelem komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, na stránce Ness Up Webinars!

Martin Kunz, Ness Technologies

Autor článku