Hlavní navigace

Google slaví další úspěch. Stažení 10 miliard aplikací z Android Market

8. 12. 2011

Sdílet

 Autor:
Na Android Market můžete najít Googlem speciálně vybrané aplikace za hubičku. Android Market totiž slaví deset miliard stažených aplikací. Kdybychom byli ve Velké Británii nebo platili librami, stály by nás aplikace 10 pencí, velmi příhodná cena pro tak velký den, nemyslíte?

Google doplňuje informace o stahování aplikací dalším zajímavým číslem. Podle statistik totiž rychlost stahování aplikací z Android Market dosáhla jedné miliardy stažení měsíčně. Někteří analytici ovšem Googlu vytýkají kvalitu některých programů.


Podle průzkumů Google se rychlost stahování aplikací výrazně zvýšila. K dosažené první miliardy aplikací bylo zapotřebí 22 měsíců, ovšem desáté miliardě stačil pouhý jeden měsíc.

Nabízí se jednoznačné srovnání s Apple. První miliardu aplikací se příznivcům iPhone a iPad podařilo pokořit za měsíců devět, nicméně tempo stahování nových aplikací neroste tak rychle jako u Androidu. Odborníci odhadují, že by se Google mohlo podařit Apple předstihnout v první polovině roku 2012, kdy Google plánuje dosáhnout na 15 miliard stažených aplikací.

 

android market growth

 

Podle Geoffa Blabera z CSS Insight bude pro Google obtížné při tak rychle zvyšujícím se množství programů vyfiltrovat zákazníkům skutečně užitečný software. „jedná se o problém jak pro spotřebitele, tak pro vývojáře, která ovšem zároveň představuje vynikající příležitost pro kohokoli, kdo přijde se řešením.“


Operační sytém Android se stal nejpoužívanější mobilní platformou počátkem roku 2011, kdy se mu podařilo pokořit systém Symbian, za kterým stojí Nokia.

Příčku deseti miliard stažených aplikací se Google podařilo dosáhnout mimo jiné díky úspěchu tabletu Kindle Fire, který se velmi rychle stal druhým nejprodávanější tabletem na trhu, i přes svůj relativně pozdní nástup.

Oslava tohoto velkého milníku potrvá jak jinak než deset dní, v rámci tohoto úspěchu Google můžete pro svá zařízení se systémem Android zakoupit vybrané aplikace se slevou až 90%.

Mezi vybranými aplikacemi najdete například Asphlat 6 HD, Mincecraft, Endomondo Sports Tracker Pro či Swiftkey X.cyber23

Analytička společnosti Gartner si o úspěchu Google myslí své. „Počet stažených aplikací je dobrý pro reklamu a sledování trhu, nicméně mnohem důležitější je kvalita nabízených aplikací a zde vidím nejvýraznější rozdíl mezi Apple Store a Android Market.“

Zdroj: BBC

Byl pro vás článek přínosný?