Hlavní navigace

Google spouští Keep, službu pro evidenci poznámek

 Autor: © Google
Společnost chce nahradit ručně psané zápisky vlastní cloudovou platformou.
Filip Brůcha 23. 3. 2013

Sdílet

Google KeepGoogle prezentuje Keep jako jednoduchý organizační nástroj, díky kterému si mohou uživatelé vytvořit poznámky doslova o čemkoliv, a to formou textu, fotky nebo i hlasového záznamu. Keep má prý ambici stát se „hlavním místem pro ukládání vašich myšlenek“.

Ve videu, které Google použil pro představení produktu, je například ukázán hudebník, který si do služby ukládá seznam skladeb, které hodlá použít na svém dalším koncertu, a sám pro sebe si ještě k tomu říká, že musí dokončit seznam hostů. Jeho slova se pak automaticky transformují do psané podoby díky integrované technologii pro rozpoznání lidského hlasu.

Svou povahou Keep asi nejvíce připomíná Evernote, populární balíček služeb pro ukládání nápadů a jiného osobního obsahu.

„Pomocí Keep si můžete okamžitě zaznamenat své myšlenky a navíc k nim připojit checklisty, fotografie nebo jiné pro vás důležité věci,“ píše softwarová inženýrka Googlu Katherine Kuanová v blogovém příspěvku.

Uživatelé mohou ke službě přistupovat také prostřednictvím widgetů na chytrých telefonech nebo tabletech s operačním systémem Android (od verze 4.0). Vytvořené poznámky se ukládají na cloudové úložiště Drive, takže je lze propojit s ostatními uživatelskými zařízeními.  

Na Drive jsou umístěny také soubory služby Google Docs, společnost však zatím nepotvrdila, jestli této skutečnosti využije pro vzájemné propojení obou služeb.

Analytici Keep vesměs hodnotí jako šikovný doplněk pro Disk Google a Android. Za vážnou konkurenci pro Evernote jej však nepovažují.

skoleni31_1

Video s představením služby (anglicky):