Hlavní navigace

Google testuje „tajemný“ smartphone s Androidem 2.1

Společnost Google dala na testy některým svým zaměstnancům zcela nový model „tajemného“ smartphonu s operačním systémem Android. Tento tah vyvolal spekulace o tom, že se tento gigant chystá prodávat přístroje pod vlastní značkou.
Martin Noska 14. 12. 2009

Sdílet

V nedělním příspěvku na blogu Googlu se objevila informace, že smartphony byly distribuovány zaměstnancům, aby mohli experimentovat s novými mobilními funkcemi. Nebylo však potvrzeno, zda jde o přístroje přímo se značkou Googlu. Nicméně na Twitteru se jeden ze zaměstnanců této firmy již dříve zmiňoval o jakémsi přístroji označovaném jako „Google phone“, což rozvířilo spekulace o uvedení vlastních smartphonů pod značkou Google na trh.

O možném představení vlastních smartphonů Googlu se hovoří již delší dobu. Místo toho však firmy uvedla open source platformu Android, určenou pro přístroje dalších výrobců. Mario Queiroz, vice prezident produktového managementu konkrétně informoval, že jeho společnost přichází s konceptem mobilní laboratoře, která kombinuje hardware od partnerů s vlastním softwarem, kde se experimentuje s novými možnostmi a z tohoto důvodu byly nové přístroje distribuovány zaměstnancům Googlu po celé planetě. Ti mají za úkol nové technologie testovat a pomáhat je zlepšovat. Detaily o produktu Queiroz nesdělil. Nicméně v dalším Twitterovém příspěvku Leslie Hawthornová, programová manažerka open source týmu Googlu prozradila, že nový „Google phone“, který zaměstnanci dostali, je krásný.

Termín Google phone je ovšem nejasný, neboť se někdy používá pro všechny smartphony s Androidem, takže se nedá určit, co přesně Hawthornová svým příspěvkem měla na mysli. Jeden ze zaměstnanců CNETu, Jason Howell, však potvrzuje, že přístroj měl možnost vidět a že prý hardware je od firmy HTC a používá systém Android ve verzi 2.1, který zatím nebyl ani ohlášen. Telefon byl zaměstnancům dodán v rámci aktivace v síti AT&T, ale je odemčený, takže jej lze používat u jakéhokoliv operátora. Howell potvrzuje, že nový přístroj, který měl možnost vidět, byl velmi tenký, možná ještě více než iPhone, používal virtuální klávesnici na displeji a že v příštích dnech by se měly objevit další detaily o tomto přístroji přímo z oficiálních zdrojů.