Hlavní navigace

Google TV oficiálně představeno

 Autor:
Společnost Google na tiskové konferenci formálně představila svůj operační systém pro high-definition televizory.
Alexandr Radecký 21. 5. 2010

Sdílet

Google to představilo jako velkou novinku, nicméně je těžké tak tento nový systém vnímat, když už dva výrobci televizí nezávisle na sobě dříve představili modely s televizní verzí Androidu (People of Lava a GPNC).

Nyní je každopádně potvrzeno, že Android pro televize se bude jmenovat Google TV. Vedle klasické varianty instalace přímo v televizi bude možné mít Google TV i v set-top boxu, díky čemuž ho budou mít jako volbu i zákazníci, kteří jinak nechtějí kvůli této novince kupovat celou novou HD televizi.

Google TV nabízí (s internetovým připojením) přístup k YouTube, Google Mail, Facebooku, Twitteru i dalším webům a to i díky integrovanému webovému prohlížeči, kterému se neformálně říká Chrome Mobile.

Do uživatelského rozhraní televize je integrovaný vyhledávač Google, přes který lze prohledávat všechny televizní stanice, lokálně uložené video i obsah on-line webů (samozřejmě včetně YouTube). Google TV nabídne i internetová rádia a jednotlivé stanice bude možné nahrávat a ukládat si záložky.

Televizí s Google TV se pravděpodobně dočkáme poměrně brzo, nakonec dvě již byly ohlášeny před několika týdny.