Hlavní navigace

Google ukázal první fotografie z Project Glass

 Autor: flickr
Brýle Googlu pracovně označované jako Project Glass mají být dalším krokem v mobilním fotografování, mnozí se k nim však dosud stavěli skepticky. Společnost nyní proto ukázala fotografie, které kvalitu fotografií mají dokazovat.
Jiří Paleček 27. 5. 2012

Sdílet

Max Braun z Googlu tento týden na Google+ Photographer's Conference mluvil o tom, jak nové brýle mají změnit fotografování. "Podle nás je Glass stejným vývojovým stupněm, jakým bylo fotografování mobilními telefony," řekl Braun. "Je to další krok, kdy kamera bude všude s vámi." Na několika fotografiích, na něž se můžete podívat v této galerii, je vidět, že fotograf používá ruce k nějaké činnosti, což by normálně vylučovalo pořizování fotografií. Braun také poukázal na to, že kamerka má široký záběr - stejně široký, jako je zorné pole uživatele. Není zatím jasné, jak celý mechanismus pořizování fotek pomocí Project Glass funguje, při nedávném rozhovoru však Sebastian Thrun z Googlu aktivoval brýle dotykem.

Jelikož však některé zveřejněné fotografie byly pořízeny, aniž by se uživatel brýlí dotkl, může mít Project Glass i nějaký "hands-free" mechanismus. Podle Sergeye Brina není Project Glass ještě ani ve fázi alfa či beta a jde pouze o první vývojové stádium. Google představil Project Glass v dubnu. Společnost zveřejnila video, které ukazuje, jak by brýle jednou mohly vypadat. Cena ani datum vydání zatím  nejsou známy.