Hlavní navigace

Google nabídne rychlý jazykový překlad v jakékoliv mobilní aplikaci

12. 5. 2016

Sdílet

 Autor: Google
Díky nejnovější verzi Překladače Google mohou uživatelé využívat překlad textu v jakékoliv aplikaci na jejich mobilním zařízení s Androidem, a to v rámci všech asi 130 podporovaných jazyků včetně češtiny. Google navíc vylepšil i off-line řešení svého překladače -- třeba o podporu iOS.

Aplikace získala novou funkci Tap to Translate (Překlad klepnutím), která umožňuje lidem vybrat text v jednom jazyce, zkopírovat, a pouhým klepnutím na tlačítko překladu v pravém horním rohu aplikace jej vidět přeložený v separátním okénku (odtamtud jde například pro chat využívat i zpětný překlad do původního jazyku).

Novinka je navržená tak, aby se celý proces překladu co nejvíce zjednodušil.  Lidé tak mohou rychle získat překlad, aniž by museli projít celým procesem přepínání aplikací a vkládání textu do Překladače Google.

Nová funkce pracuje se všemi ze 130 jazyků podporovaných překladovou službou Googlu, a funguje v jakékoliv aplikaci v telefonu nebo tabletu se systémem Android Jellybean nebo novější.

Google také zlepšil režim off-line Překladače, když usnadnil stahování jazykových balíčků, které lze použít, pokud je telefon bez připojení k internetu.

Dříve přitom bylo nutné pro využití off-line módu stahovat objemný soubor o velikosti stovek megabajtů. V současnosti mají balíčky velikost pouze okolo 25 MB. Navíc režim off-line lze nově použít i na platformě iOS.

A pro turisty do Číny je i důležitá aktualizace funkce Google Word Lens, která umožňuje získat živý překlad pouhým zaměřením fotoaparátu telefonu na příslušný text – nově se totiž podporují jak tradiční, tak i zjednodušená čínština.