Hlavní navigace

Google už nebude (zatím) pokračovat s Google Glass

16. 1. 2015

Sdílet

 Autor: © Google
Google přestane 19. ledna prodávat náhlavní soupravu Google Glass veřejnosti v rámci svého programu Explorer. Divize, která se zabývá vývojem těchto high-endových brýlí, se navíc vůbec poprvé oddělí od Google X.

Jak uvedl Google na svém oficiálním blogu, 19. ledna společnost uzavře svůj program Explorer pro Glass. Další verze Glass pak budou veřejnosti zpřístupněny, „jakmile budou hotové“. To by se podle listu Wall Street Journal mohlo stát již později v tomto roce. Jak navíc dodává WSJ, Google bude nyní i nadále prodávat Glass firmám a vývojářům, kteří pro něj vyvíjejí aplikace.

Projekt Glass již nadále nebude spadat pod vývojovou divizi Google X. Google Glass povede Ivy Rossová, která se bude zodpovídat šéfovi Nest Labs Tonymu Fadellovi. Google Nest Labs koupil v minulém roce. Jak upřesnil Google, divize Glass se nestane součástí Nest a bude i nadále součástí Googlu a jde tak pouze o změnu řízení v rámci kterého Rossová bude reportovat Fadellovi.

Fadell je přezdívaný jako „otec iPodu“ a je považován za jednoho z mála opravdových expertů Googlu na hardware určený pro koncové zákazníky.

Google poprvé zpřístupnil Glass veřejnosti skrze svůj program Explorer v roce 2013. Pro širokou veřejnost však tyto high-tech brýle nikdy nebyly vydány. S tím, jak brýle začalo v rámci testování na veřejnosti využívat čím dál více lidí, však rostly obavy z ochrany soukromí.

Google X nikdy nebyl určen k tomu, aby v něm jednotlivé projekty byly napořád - jde pouze o jakýsi inkubátor, který je využíván v prvních fázích vývoje určitých produktů. Jakmile se produkty vyvinou do určitého stádia, od Google X se oddělí buďto do samostatné nebo do jiné divize.