Hlavní navigace

Google vylepšuje Android Market, stále ale trpí nedostatky

Společnost Google během následujících dvou týdnů uvolní nový klient pro Android Market, ale vývojáři mají z aktualizace smíšené dojmy.
Martin Noska 14. 12. 2010

Sdílet

Podle nich je potřeba on-line obchod s aplikacemi pro Android ještě dále vylepšovat a uskutečněné změny v uživatelském rozhraní, kategoriích a podpoře větších aplikací, které Google přinesl s novou aktualizací, by měly podle vývojářů být jen začátkem změn, které je potřeba udělat.

Konrad Hübner, jeden z vývojářů aplikací pro Android, i přes určité zklamání poznamenává, že je v každém případě rád, že se na Marketu opět pracuje, neboť změny byly opravu potřeba.

Aktualizovaný klient, určený pro Android 1.6 a vyšší, přichází se zcela novým uživatelským rozhraním na výchozí obrazovce a v jednotlivých kategoriích a obsahuje také karusel pro listování doporučenými aplikacemi. Přibyly také nové kategorie pro widgety a wallpapery, stránka s detaily o aplikaci obsahuje také příbuzný obsah, což má uživatelům umožnit snáze najít podobné aplikace.

Zejména vývojáře her pro Android pak potěší, že Google zvýšil maximální délku jedné aplikace na 50 MB. Naopak byl zkrácen čas na vrácení zakoupené aplikace zpět a to z původních 24 hodin na pouhých 15 minut. Hübner toto zkrácení ale hodnotí kladně s tím, že řada lidí si dříve aplikaci stáhla, použila pro určité jednorázové potřeby a pak jí zase vrátila zpět. Ne každý ale s tímto postupem souhlasí a na vývojářském fóru např. uživatel s nickem Nathan tvrdí, že se jedná o špatný krok, neboť ani 24 hodin není vždy dostatečným časem pro vyzkoušení každého typu aplikace.

Vývojáři by také chtěli, aby Android Market podporoval delší popisy aplikací a také lepší statistiky jejich stahování, neboť v současnosti neexistují prakticky žádné reporty jako např. u Applu, který nabízí velmi pěkné a přehledné tabulky ukazující počty stažení za den podle regionů. Google nabízí oproti tomu jen jedno souhrnné číslo.

Hübner dále tvrdí, že Google by měl zlepšit proces placení a vyplácet vývojářům rovnou agregované částky za stažení všech jejich aplikací. V Android Marketu také přetrvávají neopravné chyby, které některé vývojáře také dráždí. Google v reakci na podněty slibuje, že na vývoji obchodu s aplikacemi bude pracovat a chce jej rapidně zlepšit jak pro uživatele, tak pro vývojáře.