Hlavní navigace

Google, Yahoo a YouTube pod útokem Xeroxu

26. 2. 2010

Sdílet

Xerox podal žalobu proti Googlu, Yahoo a YouTube kvůli porušování svých patentů společnosti v oblasti vyhledávání a integračních technologií.

Společnost Xerox tvrdí, že služby Googlu AdWords a AdSense porušují patent Xeroxu na automatické generování vyhledávání. Žaloba, jež byla podána v pátek k americkému okresnímu soudu District of Delaware, také tvrdí, že Yahoo Search Marketing, Yahoo Publisher Network a  Y!Q Contextual Search porušují stejný patent.

Mimoto společnost Xerox uvádí, že služby Google Maps, Google Video a Yahoo Shopping porušují další patent vlastněný Xeroxem na integrování informací z různých zdrojů. Tentýž patent pak má porušovat i YouTube.

Vyjádření společností Google a Yahoo se nepodařilo získat, ale podle zpravodaje The Wall Street Journal budou tyto firmy proti žalobě bojovat.

Jde o další spor o patenty mezi technologickými giganty. U.S. International Trade Commission vyšetřuje také porušování patentů mezi společností Apple a výrobcem mobilních telefonů firmou Nokia, o tomto sporu si můžete přečíst v našem článku Apple ještě vyostřuje válku s Nokií. A kromě toho tato komise též zkoumá žalobu, kterou podala společnost Kodak proti Applu a firmě Research In Motion, což je výrobce zařízení BlackBerry.