Hlavní navigace

Google začne vývojářům rozesílat brýle Glass

 Autor: © Vladimirs Poplavskis - Fotolia.com
Společnost oznámila, že brýle pro rozšířenou realitu Google Glass budou pro vývojáře dostupné v následujících měsících.

Sdílet

Google se připravuje na dodání své nové technologie projekt Glass vývojářům. Ti ji získají během několika měsíců s předstihem před oficiálním prodejem koncovým zákazníkům. Ten podle očekávání začne až v roce 2014. Informoval o tom internetový magazín ieee Spectrum.

Google Glass byly poprvé veřejnosti předvedeny ve video ukázce, kterou Google vydal 4. dubna 2012. Video předvádí běžný den člověka s touto technologií z pohledu první osoby, který pomocí Google Glass dostává například informace o trase, o místě na kterém se nachází, nebo e-maily. Další video, které Google k tomuto projektu natočil, je seskok několika parašutistů natočený přímo pomocí Google Glass.

Podobnou technologii si nedávno nechala patentovat i společnost Apple pod názvem iWatch a žádost o patent na technologii displeje v brýlích podala již v roce 2006.

Myšlenka podobného zařízení je v očích lidí stále tak trochu sci-fi a přestože Google a Apple na zařízení aktivně pracují, nikdo nečekal, že přijde tak brzy. Google Glass, které obdrží vývojáři, však pravděpodobně nebudou příliš funkční. Ieee.org předpokládá, že první kusy budou spíše jen lehce interaktivní brýle více než opravdová rozšířená realita.

O Google Glass není známo o moc víc, než co prozradily záběry z reklamních videí. Dá se předpokládat, že budou mít možnost připojení k internetu přes WiFi a 4G/LTE, baterii, kameru, akcelerometer, 3D gyroskop a na jednom skle miniaturní displej. Podle Googlu by měly být dostatečně stylové, lehké, malé a pohodlné, aby je bylo možné nosit celý den.