Hlavní navigace

Google zintenzivňuje svůj boj proti IE6

31. 5. 2010

Sdílet

Do kampaně proti používání starého prohlížeče Internet Explorer 6 nyní Google zařadil i službu Google Reader.

Google Reader je nástrojem, který uživatele informuje o aktualizaci jeho oblíbených stránek prostřednictvím RSS či webového standardu Atom. Od 1. června se tato služba dostane do seznamu produktů společnosti Google, pro jejichž používání se již více nepočítá s podporou starých prohlížečů. Mezi ně kromě IE6 patří i Firefox 1 a 2, Safari 2 a 3, a Chrome 1, 2 a 3. Uživatelům těchto verzí se nově zobrazí informace o požadavku na upgrade prohlížeče.

Google si od tohoto kroku slibuje především výrazné ulehčení vývoje aplikace Reader. Pracovníci se totiž již nebudou muset starat o opravu zranitelností ve verzích programu pro starší prohlížeče. Dostanou naopak více času pro další vylepšování.

Ze všech prohlížečů umístěných na výše uvedeném seznamu, je IE6 služebně nejstarším, nicméně nacházejí se tam i relativně nové verze. Například k uvolnění Chromu 3 došlo v září loňského roku a Firefox 2 zase Mozilla vydala v červnu 2008.

Google se rozhodl IE6 již více nepodporovat v březnu tohoto roku, kdy ze seznamu podporovaných produktů odstranil Google Docs. Zakázal ho pak i ve svém severu YouTube a stejné plány má pro poštovního klienta Gmail. Kromě Googlu se IE6 ocitl i v hledáčku dalších firem. Stopku mu vystavil Facebook či Digg. Celá kampaň proti IE6 pak vygradovala v symbolický pohřeb, který jedna denverská vývojářská společnost uspořádala letos v březnu. Více viz článek Webdesignéři chtějí pohřbít IE6 z letošního února.