Hlavní navigace

Google zpřístupní infrastrukturu svých digitálních map

22. 4. 2011

Sdílet

Společnost Google otevře pro třetí strany svou infrastrukturu digitálních map, takže je společnosti budou moci využívat k ukládání a přinášení geografických dat svým koncovým uživatelům.

Nová cloudová služba pojmenovaná Google Earth Builder byla uvedena ve středu a očekává se, že pro komerční užití bude k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Společnost Google oznámí informace o cenách později.

Poté, co Google nabídne své mapové podklady a data v cloudu, společnosti je mohou poskytnout svým zaměstnancům, partnerům nebo zákazníkům pomocí koncových nástrojů jako je například on-line služba a API Google Map nebo desktopová aplikace Google Earth.

"Google Earth Builder je mapovací platforma pro cloud společnosti Google určena pro společnosti, které se zabývají mapováním a nezáleží na tom, zda jde o stovky terabitů nebo o pár základních mapových vrstev," vysvětluje Dylan Lorimer, produktový manažer oddělení Earth and Maps společnosti Google.

"Firmy mohou nahrát tento obsah do cloudu a mít přístup k "push-button" nástrojům určeným k manipulaci s těmito daty, vytvářet z nich Maps a Earth vrstvy a bezpečně publikovat tyto vrstvy svým koncovým uživatelům, kteří budou k těmto datům přistupovat pomocí známých nástrojů, jako jsou služby Google Maps a Earth," dodává.

Pokud se společnosti rozhodnou spolehnout na Google Earth Builder, mohou ušetřit výdaje za ukládání dat, provoz serverů, jejich údržbu a vylepšování, což mohou být značné a komplikované problémy při práci s mapovými daty, vysvětluje.

Google Earth Builder bude oficiálně představen na konferenci Where 2.0 Conference ve městě Santa Clara Marissou Mayer, vice prezidentkou oddělení Location and Local Services společnosti Google.