Hlavní navigace

Google zveřejnil první fotografie z projektu Glass

27. 5. 2012

Sdílet

 Autor: © Google
Společnost představuje své elektronické brýle jako další článek ve vývoji fotografování. Na důkaz zveřejnila sadu fotografií pořízených těmito brýlemi.

Na konferenci fotografů Google+, která proběhla tento týden, vystoupil i Max Braun, technický vedoGoogle Glassucí projektu Glass, který mluvil o tom, jak brýle rozšířené reality mohou v blízké budoucnosti změnit fotografování. „Glass podle nás navazuje na pořizování fotografií pomocí mobilních telefonů,“ řekl Braun. „Jedná se tedy o další úroveň fotoaparátu, který máme všichni stále po ruce.“

Na některých fotografiích nemá fotografující volné ruce, což by pomocí současných přístrojů nebylo jednoduše proveditelné. Na jiných se zase fotografující věnuje naplno jiným činnostem (například běhu), při kterých je fotoaparát v rukou nepraktický nebo nepohodlný. Braun také upozornil na objektiv jeho prototypu má širší úhel záběru, které více odpovídá běžnému zornému úhlu lidských očí. „Myslíme si, že fotografování pomocí brýlí Glass přinese zcela novou kategorii fotografií, které by jiným způsobem v podstatě nebylo možné pořídit,“ prohlásil také Braun na své přednášce.

Google GlassProzatím není zcela jasné, jak pořízení snímku pomocí brýlí Google Glass přesně probíhá. Jedním ze způsobů je pravděpodobně poklepání na stranici. Podle videa, které projekt představilo v dubnu, je pravděpodobně možné pořídit snímek i pomocí hlasového povelu.

Svého zaměstnance na konferenci podpořil i jeden ze zakladatelů Googlu Sergey Brin, který mimo jiné řekl: „Myslím, že tato technologie může přinést opravdu nový styl, nový druh fotografií, které umožňují těsnější spojení fotografa se světem, který zachycuje, a nestaví ho mimo něj,“ řekl Brin. Znovu zdůraznil, že projekt Glass se stále nachází ve fázi prototypu „nahrubo sestaveného v laboratoři“, který není možno považovat ani za beta, ani za alfa verzi chystaného produktu.

Google představil svůj projekt rozšířené reality v dubnu. Prozatím ovšem nezveřejnil ani předpokládaný termín uvedení elektronických brýlí na trh, ani jejich předpokládanou cenu.

Byl pro vás článek přínosný?