Hlavní navigace

Gorilla Glass 3 slibuje o 40 procent méně škrábanců

7. 1. 2013

Sdílet

 Autor: Samsung
Tvrzené sklo na displejích mnoha mobilních zařízení teď bude ještě tvrdší.

Společnost Corning vyvinula novou verzi svého tvrzeného skla Gorilla Glass Pro smartphony a tablety. O tomto skle tvrdí, že na něm bude ulpívat o 40 procent méně škrábanců než na jeho dosavadní verzi.

Corning vyrábí sklo, které je používáno také v zařízeních Applu, Samsungu a dalších největších výrobců v oboru. Gorilla Glass 2 bylo představeno na loňském veletrhu CES v Las Vegas, a letos již firma spěchá s další aktualizací.

David Velasquez, ředitel marketingu společnosti Corning pro Gorilla Glass řekl, že je v podstatě nemožné vytvořit sklo, které by bylo stoprocentně odolné proti škrábancům, ovšem Gorilla Glass 3 dokáže zvládnout až třikrát tolik síly předtím, než se na něm rozvinou okem viditelné škrábance a otěry. Tato zvýšená odolnost pak podle Velasqueze povede k 40procentnímu snížení počtu škrábanců.

Spousta lidí si myslí, že nejhorším nepřítelem displejů jsou klíče v kapse, nicméně David Velasquez tvrdí, že nejvíce škrábanců pochází z hrubších částeček prachu a písku.

ICTZ23

Corning také vyřešil, jak zaoblit Gorilla Glass, takže se ze strany některých výrobců tabletů a smartphonů možná můžeme těšit na modely se zaobleným sklem. Praktické využití tohoto objevu zatím není známo, ale „vypadá to skvěle,“ uzavřel Velasquez.

Zdroj: IDG News Service