Hlavní navigace

Grafická karta EVGA GeForce GTX 780 Ti Superclocked

 Autor: © IDG CZ
Získala ocenění HD World Excellent 2013 za nejvýkonnější herní grafickou kartu současnosti.
Ondřej Hergesell 2. 12. 2013

Sdílet

Ocenění HD World Excellent hodláme udělovat výjimečným, inovativním a technologicky pokrokovým produktům. Mezi ně rozhodně patří v současnosti nevýkonnější herní grafická karta EVGA GeForce GTX 780 Ti Superclocked. Již tak výkonné GPU jádro Nvidia GK110 vyladili vývojáři na maximum. Jeho pracovní frekvenci zvýšili na 1 006 MHz a doplnili je o 3 072 MB paměti taktované na 7 000 MHz. To vše poskytuje výkon až o 10 % vyšší ve srovnání s referenční kartou Nvidia této kategorie.

EVGA GeForce GTX 780 Ti Superclocked

Čip, který byl doposud nabízen pouze v profesionálních grafických kartách, je nyní k dispozici i hráčům. Jeho 2 880 jader využívajících dynamický paralelismus poskytuje výkon, který dovolí plně využít hraní jak v HD, tak 2K rozlišení. Pro hráče je zajímavá např. technologie NVIDIA G-SYNC, jež vylepšuje zobrazování a minimalizuje input lag a trhání obrazu při hře. Nesmíme zapomenout ocenit energetickou efektivitu karty, která v klidu spotřebuje pouze 10 W a při plné zátěži nepřekročí 275 W.

Celkově lze konstatovat, že uživatel získává vyladěnou kartu nejvyšší kategorie, která obstojí i při hraní nastupující generace her.

Cena od 695 EUR, tedy asi od 19 000 Kč.

www.evga.com