Hlavní navigace

Grafické karty NVIDIA GeForce RTX v nových noteboocích

8. 1. 2019

Sdílet

 Autor: NVIDIA
Srdcem více než 40 nových modelů notebooků od všech hlavních výrobců jsou grafické karty postavené na architektuře Turing
Radek Kubeš 8. 1. 2019

NVIDIA oznámila dostupnost rekordního počtu nových notebooků postavených na grafických kartách s revoluční architekturou Turing. Přední světový výrobci na trh uvedou nové modely, včetně těch nejvýkonnějších, nejtenčích a nelehčích jaké kdy byly vyrobeny.

NVIDIA

Přes 40 nových modelů ve více než 100 různých konfiguracích bude dostupných na konci ledna 2019. Notebooky poháněné grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX skloubí výkon pro ray-tracing v reálném čase a umělou inteligenci. Notebooky založené na architektuře Turing využijí modely grafických karet GeForce RTX.

Technologie RTX v Max-Q designu

Sedmnáct modelů napříč značkami splňuje požadavky designu Max-Q, přinášející inovativní přístup k vývoji a výrobě nejvýkonnějších, nejtenčích a nejtišších herních notebooků. Max-Q je zlatým středem mezi maximálním výkonem pro hraní na platformě GeForce a elegantním designem notebooků o maximální výšce 20 mm, s úzkými rámečky, 144 Hz displeji a pozoruhodnou výdrží baterie.

Řada z nich využívá také technologii NVIDIA Optimus, zaručující tišší a účinnější chlazení a zároveň až dvojnásobnou výdrž baterie.

Max-Q design ve spojení s technologií NVIDIA RTX přináší hráčům novou generaci tenkých a výkonných notebooků. S až dvojnásobkem výkonu PlayStation 4 Pro, si notebooky hravě poradí s aktuálními tituly využívajícími ray-tracing, jako je Battlefield V, na 60 snímků za sekundu.

Vyjma vynikajícího herního výkonu jsou nové notebooky osazené grafickými kartami GeForce RTX vhodnou mobilní platformou pro video editory, 3D animátory, streamery a další kreativní lidi.

Zkrácená doba trvání renderingu z minut na sekundy umožňuje animátorům interaktivněji pracovat s jejich modely, spolu s přesným nasvícením scén, odrazy a stíny. Široké možnosti zpracování videa pomocí NVIDIA RTX poskytují editorům možnost pracovat s až 6K RAW videi v reálném čase a streamerům vytvářet na cestách vysoce kvalitní živý přenos na platformu Twitch.

Balíček s Anthem a Battlefield V

Hráči, kteří si zakoupí notebook s RTX 2080, automaticky obdrží hry Anthem a Battlefield V, respektive jednu z těchto her v případě, že zvolí notebook s RTX 2070, nebo RTX 2060. Akce platí pouze po omezenou dobu u vybraných prodejců.

Dostupnost

skoleni31_1

Notebooky s grafickými kartami GeForce RTX přijdou na trh 29. ledna 2019, a to od předních světových výrobců, jako jsou Acer, Alienware, ASUS, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo Legion, MSI, Razer a Samsung. Dostupné budou také v podání lokálních značek Aftershock, CyberPower PC, Hasee, Maingear, Mechrevo, Mouse, Origin PC, PC Specialist, Scan, Schenker, Terrans Force a Thunderobot.