Hlavní navigace

HANA Vora umožní analýzu obchodních dat v reálném čase

8. 9. 2015

Sdílet

 Autor: © alphaspirit - Fotolia.com
Nové služby pro svoji cloudovou platformu HANA a pro analýzu distribuovaných dat představil SAP. Například aplikace HANA Vora vylepšuje fungování open source komponent Hadoop na in-memory platformě HANA a rozšiřuje i její funkce v prostředí cloudu.

Nasazení nového řešení na platformě HANA poskytuje i implementaci cloudových technologií, a tím i zjednodušení firemních systémů.

HANA Vora je in-memory aplikace umožňující vylepšení databázových a vyhledávacích funkcí v rámci frameworku Apache Spark pro interaktivní analýzu strukturovaných i nestrukturovaných dat v prostředí Hadoopu.

Umožňuje tak vykonávat výpočty přímo v paměti i u distribuovaných dat a nabízí on-line analýzu typu OLAP včetně obchodní sémantiky. Podnikům díky tomu dovoluje lépe porozumět obchodním aktivitám v kontextu a na základě toho zkvalitňovat rozhodovací procesy.

Největší síla aplikace HANA Vora se prý projeví zejména v těch oblastech průmyslu, kde je klíčová vysoce interaktivní analýza rozsáhlých souborů dat, např. ve finančních službách, telekomunikacích, zdravotnictví a výrobním průmyslu.

HANA Vora může podle dodavatele konkrétně posloužit například k:

  • Omezení rizik a podvodů díky detekci nových anomálií ve finančních transakcích a historii aktivity zákazníka.
  • Optimalizaci šířky přenosového pásma pomocí analýzy vzorců provozu k prevenci úzkých hrdel a zlepšení kvality síťových služeb.
  • Zajištění preventivní údržby a zlepšení procesu stahování výrobků díky analýze soupisky materiálu, servisních záznamů a údajů ze snímačů.

HANA Vora bude zákazníkům k dispozici na konci září, současně s cloudovou vývojářskou verzí.

Dále mezi nové funkce a vlastnosti platformy HANA patří vylepšené možnosti připojení, synchronizace, zabezpečení a správy koncových zařízení IoT, např. senzorů, lepší integrace sociální platformy Jam, lepší zabezpečení mobilních aplikací a zkušební verze cloudového uživatelského rozhraní Fiori.

Cloud22

SAP nabízí také zkušební přístup k obchodním službám, které pokrývají podnikové funkce podle nejlepší praxe a zpřístupňují je jako řadu API, pomocí nichž lze na platformě HANA rychle vytvořit výkonné, personalizované cloudové a mobilní aplikace.

Řešení Hybris pro prodej, marketing a další budou rovněž k dispozici jako služba na platformě HANA, zatím jako veřejná beta verze. A v neposlední řadě budou moci zákazníci vyzkoušet službu daňových výpočtů podle platných zákonů více než 75 zemí.