Hlavní navigace

HD World 2012/05

 Autor: redakce
V novém, předvánočním čísle se dočtete něco o iPadu mini, herních počítačích a noteboocích Alienware či high-endových televizorech.
Redakce 23. 11. 2012

Sdílet

HD World 05/2012Aktuální číslo HD Worldu přináší:

Televize nejvyšších tříd

Společně se podíváme třeba na modely značek Finlux (55FLSR990LU), Sharp (Aquos LC-80LE645E), Philips (PFL9707), Samsung (UE46ES5500) či TechniSat (Tareo 40).

Vybavení pro audiofily

Do této kategorie v aktuálním čísle spadají například  zesilovač Rotel RA-11, sluchátka Motörheadphönes Bomber či A/V receiver Denon AVR3313.

Apple iPad mini

V redakci jsme otestovali i tohoto drobečka mezi tablety od giganta z Cupertina. Nový iPad byl při svém představení mnohými posměšně označován jako "velký iPod touch", nicméně brzy se zjistilo, že v menší verzi iPadu se skrývá velmi zajímavý potenciál.

Halo 4

Informace o nejočekávanější hře pro herní konzoli Xbox 360.

Herní bestie

Na dalších stránkách vás může zaujmout redakční test notebooku a herního počítače značky Alienware, která spadá pod Dell.

Luxusní notebooky od Samsungu

Společnost Samsung uvádí na trh novou řadu výkonných designových notebooků Series 9. V současné době jsou v nabídce dva notebooky s 13palcovým a 15palcovým displejem. Jejich šasi je vyrobeno z jednoho kusu pevného a lehkého hliníku. Pískovaný povrch je odolný vůči nárazům a nezůstávají na něm otisky prstů, které dokážou vzhled jinak hezkého notebooku často pokazit.

Garmin nüvi 50 Europe Lifetime

e světě, kde takřka každý telefon obsahuje GPS a připojení k internetu, to výrobci navigací nemají jednoduché. Řadě z nich se přesto v posledních letech dařilo přidávat do navigací funkce, které dokázaly potenciální zákazníky oslovit – kdysi to byly hudební přehrávače či aplikace pro čtení audio knih nebo Bluetooth handsfree pro telefon, pak přišly různé doplňky a nápady související s jízdou či autem – počítání spotřeby a napojení na řídicí jednotku motoru patřily mezi nápady, s nimiž přišel právě Garmin.

Becker 50 Professional

Další GPS navigace, tentokrát od německého Beckeru. Model Becker 50 Professional je v produktové nabídce tohoto výrobce druhý nejvyšší.

Nikon 1 J2

Hybridní fotoaparáty, kompaktní systémové kamery (CSC), neboli slangově „bezzrcadlovky“, které v sobě kombinují výhody zrcadlovek a kompaktů, jsou stále oblíbenější. Jedním z průkopníků tohoto trendu je i japonský Nikon se svou sérií 1.

Canon EOS 650D

Canon EOS 650D je důstojným nástupcem Canonu 600D na poli entry-level (vstupní řady) DSLR, který byl v prodeji již od počátku roku 2011 – od té doby se v kategorii mnohé změnilo, takže již potřeboval nahradit. Model 650D byl představen po více než roce od uvedení svého předchůdce, v červnu 2012.

Eizo Foris FS2333

Japonský výrobce monitorů Eizo má na českém trhu v oblasti profesionálních grafických displejů dominantní postavení. Na poli monitorů pro domácnosti a zejména v kategorii monitorů pro hráče a video se značky rozhodně nešetří, agresivní cenová politika je samozřejmostí a rozlišit v té záplavě modelů, který stojí skutečně za to, a vyplatí se mírně si připlatit, není věru jednoduché. Eizo na to šlo vcelku od lesa a začalo před lety s řadou Foris u kategorie zpracování videa. Model FX2431 je dodnes velice pěkným počinem pro ty, kdo to myslí s videem vážně.

Dále se dočtete něco o grafických programech, skříních pro HTPC počítače či NAS serverech pro domácnosti. Nejnovější číslo HD Worldu je opravdu nabité novinkami.