Hlavní navigace

Herní headsety TT eSports

1. 1. 2012

Sdílet

S produkty společnosti Thermaltake jste se již na našich stránkách mohli setkat – představili jsme vám například klávesnice řady Challenger. Výrobce se ale specializuje na veškeré her...
S produkty společnosti Thermaltake jste se již na našich stránkách mohli setkat – představili jsme vám například klávesnice řady Challenger. Výrobce se ale specializuje na veškeré herní vybavení a nezapomíná ani na headsety. V tomto čísle vám přinášíme přehled dvou konkrétních zařízení řady TT eSports, které se od sebe liší zejména designem, zvukovým řešením, ale i některými funkcemi.
TT eSports Shock One DTS 5.1 cena: 1 635 cčetně DPH
Hranatá sluchátka s mikrofonem, vyvedená v červenočerné s typickým červeným logem na náušnících, vypadají na první pohled velice kvalitně. Nemusíte se tedy bát, že by se při běžném používání poškodily.
Headset po nasazení působí pohodlně, což je umocněno tím, že ho lze nastavit do deseti různých poloh. Každý uživatel určitě najde pro svoji velikost hlavy tu optimální. Stejně flexibilní jako sluchátka je i mikrofon, který můžete ohnout tak, aby vás člověk „na druhé straně“ slyšel co nejčistěji, bez zbytečných šumů a ruchů okolí.
Po prozkoumání sluchátek nám padl zrak na dlouhý třímetrový kabel, jehož součástí je praktické ovládání hlasitosti s tlačítky pro zesílení, zeslabení, úplné ztlumení zvuku ve sluchátkách i úplné ztlumení mikrofonu. Praktické je to zejména v případech, kdy vás uprostřed hry vyruší nějaký vjem „z reálného světa“, nebo se bavíte s někým u počítače a neradi byste, aby váš rozhovor vyslechl člověk na druhé straně linky (například někdo, s kým hrajete online multiplayerovou hru).
Součástí balení jsou dva různé druhy náušníků, jeden pár je kožený a nabízí uzavřený zvuk, druhý pár mušlí zase odvádí část zvuku do okolí, což oceníte zejména po delším hraní, kdy budete chtít nechat svoje uši chvíli odpočinout. DTS 5.1 v názvu zase znamená, že sluchátka nabízejí 5.1kanálový zvuk, byť pouze virtuální. I tak ale máte pocit, že se dění hry točí okolo vás a vy se stáváte jeho součástí.
K zařízení jsou dodávány originální ovladače, v nichž si kromě nastavení hlasitosti můžete otestovat funkčnost či zvolit prostředí, jehož imitaci chcete aktuálně zažívat – můžete si vybrat mezi kostelem, obývacím pokojem, podvodním světem nebo kinem/divadlem. Další zajímavou funkcí je možnost přizpůsobení zvuku různým typům her – MMO RPG, first-person střílečce nebo real-time strategii.

Sluchátka
Velikost reproduktoru: 40mm
Frekvenční rozsah: 20~20 000 Hz
Impedance: 32 ohm
Citlivost: 114+/-3 dB

Mikrofon:
Frekvence: 100~10 000 Hz
Citlivost: -45dB+/-3dB (odB=1Vpa@1KHz)

TT eSports Shock Spin cena: 1 120 včteně DPH
Jestliže nejste příznivcem hranatých tvarů, máme pro vás další tip v podobě futuristicky vyhlížejícího headsetu, který se pro změnu vyznačuje kulatými náušníky. Barevné kombinace jsou podobné jako u modelu Shock One, tedy černá ve spojení s červenou nebo bílou. Navíc je zde k dispozici zcela černý model (přičemž typické logo i zde zůstává červené).
Sluchátka Shock Spin se chlubí 7.1kanálovým virtuálním zvukem, což může vytvářet dojem, že jsou ve skutečnosti modelem vyšší řady. Není tomu tak, Model Shock One je totiž stále o něco kvalitnější a je proto častěji využíván profesionálními uživateli. Zvuk u Shock Spin je jednoznačně dvoukanálový.
Pokud zůstaneme u srovnání s předchozím modelem, je rozdílem i řešení kabelu. Sluchátka Shock Spin totiž samy o sobě disponují pouze 90cm kabelem s 3,5mm konektorem (pro alternativní využití například s MP3 přehrávačem), který je ovšem rozšiřitelný dalším kabelem o délce 210 cm, vybaveným ovladačem hlasitosti. I ten končí 3,5mm jackem. Sluchátka se nijak speciálně nenastavují, ale obsahují gumovou „čelenku“, která je přizpůsobí každé hlavě.
Zajímavostí je zcela oddělený mikrofon s vlastním kabelem, který se do PC rovněž zapojuje prostřednictvím 3,5mm jacku, tentokrát samozřejmě vstupním (line in) konektorem. Mikrofon se připevňuje pomocí přiloženého klipu například k oblečení a má poněkud spartánský vzhled, který je „narušen“ pouze tlačítkem pro zapínání a vypínání. Pro někoho může oddělený mikrofon a sluchátka představovat problém, nevýhodu spatřujeme především ve dříve či později překážející kabeláži. Na druhou stranu oceňujeme, že se sluchátka dají využít i jinak než jako součást headsetu, do tramvaje bychom si sluchátka s mikrofonem rozhodně nebrali.

Sluchátka
Velikost reproduktoru: 50mm
Frekvenční rozsah: 15Hz~20 KHz
Impedance: 32 ohm
Citlivost: 93+/-3 dB

Mikrofon:
Frekvence: 100~10 000 Hz
Citlivost: -34dB+/-3dB (odB=1Vpa@1KHz)