Hlavní navigace

Herní monitory ASUS ROG

24. 12. 2015

Sdílet

 Autor: ASUS
ASUS představil dva herní monitory ze série Republic of Gamers (ROG) - modely Swift PG279Q a Swift PG27AQ jsou vybaveny 27" IPS panely

ROG Swift PG279Q nabízí obraz v rozlišení 2K/WQHD (2560 × 1440), druhý model ROG Swift PG27AQ dokonce rozlišení 4K/UHD (3840 × 2160). Oba monitory využívají technologii NVIDIA G-SYNC, která eliminuje trhání obrazu a minimalizuje zasekávání a zpožďování díky synchronizaci s grafickou kartou. ROG Swift PG279Q je navíc prvním monitorem na světě s obnovovací frekvencí 165 Hz. Oba monitory disponují technologiemi Ultra-Low Blue Light a Flicker-Free, které pomáhají chránit zrak uživatelů při dlouhodobém hraní. 

ASUS

Obě novinky využívají technologii ASUS GamePlus, která nabízí hráčům překryvné zaměřovače, funkce časovače nebo počitadlo snímků za sekundu (FPS). Hráči mohou vybírat ze čtyř různých typů zaměřovače takový, který bude nejvíce vyhovovat aktuální hře. K dispozici je rovněž časovač na obrazovce umístěný na levou stranu monitoru. Slouží k tomu, aby hráči měli přehled o čase, který během hry uplynul. Počitadlo FPS zase informuje hráče o tom, jak plynule hra běží.

Další technologie ASUS GameVisual přináší šest přednastavených režimů zobrazení (Krajina, Závodní hry, Kino, RTS/RPG, FPS a sRGB) určených pro různé herní žánry. Tato speciální funkce se dá snadno aktivovat stisknutím tlačítka nebo pomocí OSD nabídky v monitoru.

Oba modely disponují celou řadu možností připojení včetně portů DisplayPort 1.2 a HDMI. Dva porty USB 3.0 umožňují pohodlné připojení s rychlostmi přenosu dat, které jsou až desetkrát vyšší než u rozhraní USB 2.0; stejně dobře je lze využít i pro rychlé nabíjení mobilních zařízení. Monitory Swift obsahují dvojici 2W reproduktorů a 3,5mm konektor pro sluchátka, takže je postaráno i o herní zvuk. Provedení monitorů s praktickou organizací kabelů pomáhá uspořádat a ukrýt kabely tak, aby při hraní nikde nepřekážely.

Monitory ROG Swift PG jsou navrženy, tak aby hráčům umožnily i dlouhodobé hraní, a přitom co nejméně zatěžovaly jejich oči. Technologie ASUS Ultra-Low Blue Light snižuje úroveň vyzařovaného modrého světla až o 70 % a nabízí čtyři různá nastavení filtrů modrého světla, která lze snadno aktivovat v OSD nabídce prostřednictvím pětisměrného joysticku. Technologie Flicker-Free pomáhá redukovat blikání obrazovky, aby hráče při hraní nic nerušilo.

Díky ergonomickému provedení monitory umožňují naklopení, natočení do stran, otočení a nastavení výšky, aby mohli hráči snadno dosáhnout požadované pozice pro sledování. Oba modely mají velmi úzký 6mm rámeček, a jsou proto ideální pro použití v konfiguraci s více monitory. Lze je také upevnit na stěnu pomocí držáku kompatibilního se standardem VESA.

Swift PG279Q se prodává za 22 990 Kč, resp. 849 euro s DPH, model Swift PG27AQ je již také v prodeji za 24 390 Kč, resp. 899 euro s DPH.