Hlavní navigace

Herní notebook bez kompromisů

 Autor: ASUS
ASUS zahájil prodej 17,3“ herního notebooku G752 z řady Republic of Gamers (ROG)
Radek Kubeš 29. 1. 2016

Sdílet

 

Herní výkon obstarávají procesory Intel Core i7 Skylake šesté generace, samostatná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 970M/980M a až 32 GB operační paměti s možností rozšíření až na dvojnásobek. Specialitou v nejvyšší dostupné konfiguraci modelu ROG G752 je odemčený procesor Intel Core i7 6820HK, který se dá přetaktovat minimálně na 4,2 GHz. Notebook disponuje systémem chlazení ROG 3D Vapor Chamber, který zajišťuje účinné chlazení výkonných komponent a vysokou stabilitu systému. G752 nabízí podsvícenou herní klávesnici s funkcí Anti-ghosting umožňující současný stisk až 30 kláves, která zaručuje přesné zadávání příkazů a ovládání ve hrách. 

ASUS

ROG G752 se prodává s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 a podporuje nejnovější paměťové moduly DDR4, které se vyznačují o 30 % vyšší energetickou účinností a o 20 % vyšší rychlostí než předchozí generace paměťových modulů DDR3. Celkem čtyři sloty DDR4 umožňují rozšíření paměti RAM až na maximálních 64 GB. Počítače G752 obsahují také SSD, které využívají technologii NVM Express přinášející mimořádně vysoké rychlosti čtení a zápisu dat.

Notebook ROG G752 má šestiúhelníkové designové prvky a zkosené hrany, které navazuje na předchozí generace herních notebooků ROG, a současně představují nejnovější evoluci v oblasti designu ROG. Titanově šedá barva šasi a oranžovo-červené prvky zvýrazňují jeho moderní tvary a ostré linie.

Kvůli dosažení vyšší účinnosti chlazení jsou odpařovací komory, které slouží k zajištění rovnoměrných teplot, obvykle umístěny u výkonných vysokonapěťových grafických karet. ROG G752 je první notebook, u něhož je odpařovací komora integrována do jeho systému chlazení. Systém ROG 3D Vapor Chamber spolu s měděnou tepelnou trubicí zajišťuje účinné chlazení, které přispívá k vyššímu výkonu grafického jádra a plynulému a stabilnímu hraní.

Toto řešení chlazení vhání prach do tunelu sloužícího k odstranění nečistot a odvádí jej od vnitřních komponent notebooku. Výsledkem je delší životnost komponent a větší celková stabilita zařízení. Samostatné chladicí moduly pro procesor a grafickou kartu mají na starost účinné chlazení příslušných komponent. Horký vzduch je odváděn zadními ventilačními otvory směrem od hráče, aby jej nic nerušilo.

ROG G752 má ergonomicky navrženou klávesnici s klávesami se zdvihem 2,5 mm, která zaručuje jisté a přesné ovládání. Funkce Anti-ghosting dovoluje současný stisk až 30 kláves, což napomáhá okamžitému a správnému provedení příkazů. K dispozici je také speciální klávesa pro záznam a několik makro kláves ROG pro programování složitých příkazů tvořených kombinací několika různých kláves.

Integrované herní řídící centrum ROG poskytuje hráčům přístup ke všem funkcím, které potřebují – vyhledávat informace o systému, vytvářet klávesové zkratky pro rychlejší provádění příkazů ve hrách, upravovat nastavení zvuku nebo pořizovat záznam s průběhem hry. S notebookem ROG G752 získává jeho majitel i účet k nástroji XSplit Gamecaster na neomezeně dlouhou dobu. Jeho pomocí lze zaznamenávat a streamovat své hry pomocí jediného stisku klávesy.

ASUS ve spolupráci s firmou Nahimic vyvinul pro tento notebook sadu Sonic Suite 2. Tu tvoří technologie Sonic Studio a Sonic Radar, které vylepšují zvuk ve hrách. Sonic Studio přináší kromě kvalitního zvuku také streamování a záznam zvuku s kvalitní reprodukcí hlasu a potlačením šumu. Sonic Radar pomáhá odhalit nepřátele ve hře za pomoci překryvného grafického rozhraní, které zobrazuje původ výstřelů, kroků a polohu dalších zvuků ve hře.

Integrovaná technologie Intel Thunderbolt umožňuje prostřednictvím jediného kabelu rychlosti přenosu signálů a dat až 20 Gb/s, což je dvojnásobná šířka pásma oproti rozhraní USB 3.1. Notebook ROG G752 nabízí díky rozhraní Thunderbolt a USB 3.1 typu C také širší kompatibilitu s řadou dalších zařízení.

Novinka využívá technologii NVIDIA G-Sync, která dokáže synchronizovat obnovovací frekvenci monitoru s grafickým procesorem karty NVIDIA GTX, čímž zajišťuje zcela plynulý obraz i při hraní hardwarově náročných her. G-Sync pomáhá eliminovat prodlevy, zvýšit snímkovou frekvenci a předejít trhání obrazu.

Notebook ROG G752 se na českém trhu prodává za cenu od 49 990 Kč s DPH.