Hlavní navigace

Herní notebook Lenovo Y40 přináší spoustu zábavy

 Autor: Lenovo
Lenovo představuje dalšího zástupce své rodiny herních počítačů, vysoce výkonný notebook Lenovo Y40
Radek Kubeš 2. 10. 2015

Sdílet

Nový notebook má displej s Full HD rozlišením a zabudované reproduktory JBL. Zároveň propojuje nejnovější technologie procesorů a grafických karet a může se pochlubit zajímavým broušeným designem a volitelně také červeně podsvícenou klávesnicí.

 Lenovo

Lenovo Y40 přichází s nejnovější generací procesorů až Intel Core i7, operační pamětí až 16 GB DDR3L a volitelně dedikovanou grafickou kartou AMD R9-M275 4G.

Díky úložišti s kapacitou až 1TB HDD nebo až 1TB hybridní SSHD se zabudovanou 8GB SSD vyrovnávací pamětí nebo až 512 GB SSD nemusí uživatelé řešit dilema, zda nainstalovat oblíbenou hru nebo nahrát svou filmovou sbírku. S váhou pouhých 2,2 kg tento notebook batoh příliš nezatíží, takže si ho uživatelé mohou vzít s sebou i na cesty.  

O zážitek z prostorového zvuku se starají zabudované stereo reproduktory JBL s technologií Dolby. Uživatelé ocení bohatý zvuk nejen při hraní her, ale i při poslechu hudby nebo sledování filmů. Klávesnice AccuType s ploššími, mírně zaoblenými klávesami zvyšuje pohodlí a přesnost psaní. Volitelné červené podsvícení kláves je velkou výhodou pro psaní při nízkém osvětlení nebo při hraní her dlouho do noci.

Široké možnosti konektivity notebooku Lenovo Y40 zahrnují mimo jiné dva porty USB 3.0, jeden USB 2.0, sdružený audio konektor, HDMI výstup a čtečku paměťových karet 4v1. Díky softwaru pro rozpoznání obličeje VerifacePro se uživatelé mohou přihlásit do systému prostřednictvím integrované webkamery, aniž by museli zadávat jakékoliv údaje. S integrovanou 720p HD webkamerou navíc mohou být neustále ve spojení se svou rodinou nebo přáteli.

Notebook Lenovo Y40 je na českém trhu dostupný za cenu začínající na 20 499 Kč včetně DPH.