Hlavní navigace

Herní novinky Dell a Alienware

29. 1. 2020

Sdílet

 Autor: Dell
Prvním na řadě je přepracovaný notebook Dell G5 15 SE, nejnovější model řady G pro začínající a cenově senzitivnější hráče

K novinkám patří také software, který umožňuje sledovat výkon počítačové sestavy při hrách, aniž by bylo nutné hru přerušovat. Herní nadšenci se mohou těšit také na herní monitor Alienware 25".

Dell

Dell G5 15 SE je první notebook Dell řady G vybavený mobilními procesory řady AMD Ryzen 4000 H třetí generace (až 8 jader, 16 vláken) a novými grafickými kartami AMD Radeon RX 5600M. Oba čipy od AMD spolu úzce spolupracují pomocí technologie AMD SmartShift, která optimalizuje výkon při zpracování dané úlohy inteligentním automatickým předáváním zátěže mezi procesorem Ryzen a grafickou jednotkou Radeon. Uživatel tím získává přesně takový výkon, jaký v každém okamžiku hry potřebuje.

Tenký elegantní G5 15 SE přichází v novém, moderním provedení „fighter-plane“ se stříbrným, barvami hrajícím povrchem s metalickými akcenty. Nový G5 15 SE je vybavený FHD displejem o úhlopříčce 15,6", volitelně s obnovovací frekvencí 144 Hz. K dispozici je také volitelná čtyřzónová klávesnice s RGB podsvícením a zvýrazněnými klávesami WASD a volitelná baterie o kapacitě 68 Wh, která zajistí opravdu dlouhý provoz. Dell chce, aby byl nový G5 15 SE skutečně cenově dostupný. Na trh přijde v polovině dubna v cenách od 799,99 dolarů.

ICTS23

Vedle modernizovaného notebooku Dell G5 15 SE se fanoušci značky Alienware mohou těšit na nový herní monitor Alienware 25 (AW2521HF) v provedení Legend ID, které zohledňuje připomínky uživatelské komunity i hráčů elektronických sportů z týmu Liquid. Se stoupající oblibou počítačových her, jako je například nejnovější Assassin’s Creed, hráči požadují kvalitnější zážitek, plynulejší obraz a rychlejší odezvy monitoru.

Další novinkou je softwarový koncept Alienware Second Screen, který hráčům umožňuje zobrazovat údaje o výkonu PC na mobilním telefonu. Alienware Second Screen využívá technologii, na které je postavené i řešení Dell Mobile Connect. Synchronizuje se s řídicím centrem Alienware a v reálném čase zobrazuje diagnostické údaje o procesoru, grafické jednotce a operační paměti na hráčově mobilním telefonu.