Hlavní navigace

Herní zakřivený monitor s odezvou 1 ms

 Autor: ASUS
ASUS představil 27“ WQHD monitor ROG Swift PG27VQ s obnovovací frekvencí 1 milisekunda a zakřiveným panelem
Radek Kubeš 20. 11. 2017

Sdílet

Monitor nabízí také přetaktovatelnou obnovovací frekvencí 165 Hz, a je proto vhodný pro dynamické hry, v nichž se rychle mění obraz. Swift PG27VQ je také vybaven světelnou RGB synchronizací ASUS Aura Sync. S její pomocí mohou uživatelé synchronizovat osvětlení monitoru s dalšími komponenty a zařízeními podporujícími technologii Aura a přizpůsobit si tak vzhled své PC sestavy.  

ASUS

Swift PG27VQ proto snadno zobrazí rychle se měnící obraz i ve střílečkách (FPS) a závodních hrách zcela plynule. Zakřivení panelu 1800R znamená, že všechny body na obrazovce jsou od zraku hráče vzdáleny stejně, což je komfortní i při dlouhých herních maratonech.

Vysokým estetickým nárokům hráčů se monitor Swift PG27VQ snaží vyhovět světelnou technologií Aura Sync. Ta umožňuje synchronizaci RGB osvětlení s ostatními komponenty a periferiemi podporujícími technologii Aura. Díky Aura Sync se hráči mohou plně ponořit do své hry a technologie Aura okolo nich pomocí osvětlení vytvoří atmosféru odrážející rytmus herních zvukových efektů. Nastavení synchronizace světla je velmi snadné a vyžaduje pouze instalaci softwaru Aura Sync.

NVIDIA G-SYNC a technologie Ultra Low Motion Blur

Kombinace obnovovací frekvence 165 Hz s technologií NVIDIA G-SYNC přináší hráčům plynulý, a přitom rychlý obraz ve hrách. G-SYNC synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s grafickou kartou GeForce GTX, čímž eliminuje trhání obrazu a minimalizuje se zároveň částečné načítání jednotlivých obrazů. Díky technologii NVIDIA Ultra Low Motion Blur si hráči mohou užít ostré zobrazení rychle se pohybujících předmětů ve hře, což přispívá k reálnějšímu hraní s rychlou odezvou.

Funkce pro hráče

ROG Swift PG27VQ je vybaven řadou funkcí zaměřených na hráče. ROG Light Signature je projekční sada, díky níž lze vytvářet projekce stylových světelných efektů na povrch pracovní plochy. Swift PG27VQ obsahuje dvě šablony s logy ROG a tři prázdné šablony, do nichž si hráči mohou vložit své vlastní unikátní světelné projekce.

Speciální tlačítko ASUS GamePlus přináší sadu herních vylepšení a přizpůsobení, včetně čtyř možností zaměřovacích křížů pro různé typy her, časovače na obrazovce, počítadla snímků za sekundu a funkce pro zarovnání zobrazení. Ta umožňuje snadné zarovnání sestavy více displejů s dokonalou přesností. Monitor Swift PG27VQ obsahuje také technologii ASUS GameVisual, která nabízí sedm předvolených režimů displeje pro optimální nastavení zobrazení pro různé typy obsahu.

Dostupnost a cena

Cena novinky na českém a slovenském trhu je 11 990 Kč, resp. 455 euro s DPH.