Hlavní navigace

Hewlett-Packard údajně plánuje vydání nového 7palcového tabletu

27. 6. 2011

Sdílet

Podle nejmenovaného subdodavatele tchajwanského výrobce počítačů Inventec společnost Hewlett-Packard jen měsíc po vydání 9,7palcového tabletu TouchPad vydá nový sedmipalcový tablet.

TouchPad se na trh dostane prvního července. Informaci o nové verzi tabletu přinesl webový portál Taiwan Economic News, podle kterého Inventec "dostal velkou zakázku na výrobu tabletů pro HP o velikosti 9,7 palců a 7 palců". Již dříve ohlášený TouchPad poběží na operačním systému WebOS, otázkou tak zůstává, na jaké platformě bude postaven jeho sedmipalcový bratříček.

Společnosti Inventec ani Hewlett-Packard nové zprávy nijak nekomentovaly. I když HP o vydání sedmipalcového tabletu zatím nepromluvil, dávala by tato velikost smysl. Populární iPad má displej o velikosti 9,7 palce, avšak třeba Samsung Galaxy Tab začal u 7palcového displeje a až následně se objevila 10,1palcová verze. Na sedm palců vsadila také společnost BlackBerry u svého tabletu PlayBook a displej o této velikosti bude mít i tablet Cius od společnosti Cisco, jenž se objeví v červenci.