Hlavní navigace

High-definition přehrávače Iomega

 Autor:
ScreenPlay Director nabízí rozlišení Full HD 1080p, síťové připojení, širokou podporu kodeků a souborů a kapacitu 2 TB.
Jan Kovář 26. 11. 2009

Sdílet

Iomega, společnost známá především svými produkty pro ochranu dat, oznámila novou řadu multimediálních přehrávačů Iomega ScreenPlay HD Media Player. Nejlépe vybaveným přístrojem této řady je Iomega ScreenPlay Director HD Media Player, multimediální přehrávač v rozlišení HD nabitý funkcemi. S jeho pomocí má být snadné procházet videa uložená na domácí síti a sledovat je na televizoru či přistupovat k online obsahu z oblíbených internetových serverů.

Nový multimediální přehrávač ScreenPlay Director HD Media Player se může pochlubit schopností přehrávání v plném vysokém rozlišení 1080p (24 fps) a kapacitou až 2 TB pro uložení všech multimediálních souborů. Zařízení ScreenPlay Director umožňuje přehrávání videa v oblíbeném formátu DivX díky certifikaci DivX Home Theatre a podporuje také mnoho dnešních oblíbených kodeků a typů souborů, včetně H.264, WMV a MKV.

Přehrávač ScreenPlay Director je kompatibilní s PC a Mac a má ethernetové připojení, díky čemuž je možné v rámci celé domácí sítě díky DLNA ukládat videa, fotografie a hudbu, přistupovat k nim a sdílet je nebo naopak pohodlně uložit veškeré soubory na jediném místě na přístroji ScreenPlay Director. Volitelný Wi-Fi adaptér umožňuje i bezdrátové zapojení do sítě.

Na přehrávači ScreenPlay Director jsou předem nakonfigurována online média, například YouTube, Flickr, internetové rádio Shoutcast, RSS kanály a podcasty. Prostřednictvím tří integrovaných portů USB 2.0 jde připojit další externí úložná zařízení, fotoaparát a flash disky.

Iomega ScreenPlay Director


Dalším novým produktem řady ScreenPlay je základní multimediální přehrávač v rozlišení HD ScreenPlay Plus, který plní dvojí funkci. Může sloužit jako multimediální přehrávač ve vysokém rozlišení a také jako úložné zařízení s vysokou kapacitou pro vaši multimediální knihovnu. Cenově dostupný přehrávač ScreenPlay Plus je nabízen v kapacitách 500 GB a 1 TB a podporuje přehrávání v nativním vysokém rozlišení 720p a 1080i. Má také certifikaci DivX Home Theatre pro přehrávání videa ve formátu DivX.

Přehrávač ScreenPlay Plus je kompatibilní s multimediálními formáty, jako jsou MP3, AC3 (kódování Dolby Digital), WAV, WMA, MPEG-1, MPEG-2 (AVI-VOB), MPEG-4 (AVI/DivX/XViD) a JPEG. U přístroje ScreenPlay Plus nechybí připojení HDMI a port USB 2.0 zajišťující přístup k dalšímu úložnému prostoru na přenositelném pevném disku nebo USB Flash disku.

Se všemi novými multimediálními přehrávači Iomega ScreenPlay HD Media Player je dodáváno univerzální dálkové ovládání. Všechny multimediální přehrávače Iomega ScreenPlay HD Media Player se také v Evropě prodávají včetně adaptéru SCART.

Nový multimediální přehrávač Iomega ScreenPlay Director HD Media Player s kapacitou 1 TB je nyní v Evropě nabízen k prodeji za cenu 199 euro (~5200 korun) a s velikostí 2 TB pak za 349 euro (~9100 korun). Multimediální přehrávač Iomega ScreenPlay Plus HD Media Player s kapacitou 500 GB je v Evropě nabízen k prodeji za cenu 129 euro (~3350 korun), s 1TB diskem pak za 159 euro (~4150 korun). Očekává se, že nový multimediální přehrávač ScreenPlay TV Link Director bude v Evropě dostupný během několika dnů při doporučené ceně 109 euro (~2850 korun). Všechny nové multimediální přehrávače ScreenPlay HD Media Player budou mít tříletou záruku (při registraci produktu).

skoleni31_1

Iomega ScreenPlay Plus

Iomega ScreenPlay Director