Hlavní navigace

Hledáte telefon pro své děti? Co třeba Lenovo A6010

1. 12. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Společnost Lenovo představila smartphone Lenovo A6010. Tento cenově dostupný smartphone se také hodí jako první chytrý telefon pro děti.

Společnost Lenovo představila smartphone Lenovo A6010. Tento cenově dostupný smartphone se také hodí jako první chytrý telefon pro děti.

Lenovo A6010 je vybaven 5palcovým HD displejem s rozlišením 1280 x 720 uvnitř se nachází čtyřjádrový procesor Qualcom Snapdragon se 64bitovou architekturou a frekvencí 1.2 GHz spolu s nejnovější verzí operačního systému Android a 1 GB RAM. Sledování videí se zvukem a poslech hudby zprostředkuje dvojice reproduktorů s technologií Dolby Atmos pro realistický zvuk.

Zadní 13Mpx fotoaparát s LED bleskem a automatickým ostřením doplňuje přední 5Mpx fotoaparát s pevným ohniskem, který je určen pro focení selfie či videohovory. Místo pro fotky, hudbu, hry a další data poskytne vnitřní 8GB úložiště, které je možné rozšířit až o dalších 32 GB pomocí microSD karty. Podobně jako další telefony značky Lenovo disponuje také A6010 sadou předinstalovaných aplikací Lenovo Doit.

special_kyberutoky

S pomocí funkce SHAREit mohou uživatelé snadno sdílet všechna svá data a multimediální obsah s dalšími zařízeními bez nutnosti využít datového přenosu nebo WiFi připojení. Aplikace SYNCit je pomocníkem pro zálohu a obnovu všech kontaktů, SMS zpráv a historie volání z cloudového úložiště. Další z předinstalovaných aplikací CLONEit se pak postará o okamžité přenesení dat z minulého telefonu do nového smartphonu Lenovo.

Lenovo A6010 bude na českém trhu dostupný od začátku prosince za cenu od 4 499 Kč.