Hlavní navigace

HMD Global zahajuje prodej Nokie 8

 Autor: HMD Global
První smartphone s Androidem a optikou ZEISS přichází do českých obchodů
Radek Kubeš 30. 10. 2017

Sdílet

Nová vlajková loď disponuje charakteristickými rysy pro chytré telefony této značky: čistý systém Android s pravidelnými aktualizacemi a kvalitní zpracování. Kromě toho nabízí také několik světových technologických prvenství. 

HMD Global

Nokia 8 jako první telefon se systémem Android přináší optiku ZEISS, kterou se může pyšnit hlavní i přední fotoaparát. Díky funkci Dual-Sight nabídne Nokia 8 svým uživatelům možnost pořizovat fotografie a nativně streamovat video na sociální sítě z obou fotoaparátů zároveň jako tzv. Bothie. Nokia 8 disponuje technologií Nokia OZO Audio, která doplní pořízená 4K videa o 360° prostorový audio zážitek. Stává se tak prvním telefonem, jež přináší tuto exkluzivní hollywoodskou technologii. Aby si mohli noví majitelé funkci náležitě vychutnat, jsou v balení přiložena také kvalitní sluchátka.

Chytré telefony Nokia nabízejí vždy čistý Android bez zbytečných aplikací, které by snižovaly výkon zařízení. Ani Nokia 8 není výjimkou a čistý operační systém v kombinaci s inovacemi plně využívá potenciál procesoru Snapdragon 835. S každoměsíčními bezpečnostními aktualizacemi a biometrickou čtečkou otisků prstů bude navíc Nokia 8 vždy bezpečný a aktuální telefon. Vše doplňuje vyfrézované elegantní tělo z jediného bloku hliníkové slitiny série 6000.

Dostupnost a cena

Nokia 8 bude je v prodeji za maloobchodní cenu 15 999 Kč. Dostupná bude v matně modré a ocelově šedé barevné variantě.