Hlavní navigace

Hodinky Edox Ice Shark III

17. 2. 2012

Sdílet

 Autor:
Stvořeny pro život pod ledem.

Potápěčské hodinky patří mezi nejčastěji vyhledávané v sekci sportovní časomíry. Švýcarská společnost Edox, která má ve znaku přesýpací hodiny už od roku 1900, se ve světě odolných hodinek proslavila mnoha exempláři. Nelze opominout hodinky Delfin (1961), HydroSub (1963) či slavné Geoscope (1970). Před několika lety se také objevila první verze velmi populární řady IceShark, která původně doprovázela milovníky rychlostních člunů Class 1 a samozřejmě také právě náročné potápěče. Těm je určené i její, a to v pořadí už třetí, pokračování. A nutno uznat, že Ice Shark III nelze opravdu přehlédnout.

 

 

Robustní 45mm ocelové pouzdro s PVD povrchovou úpravou potěší umístěním korunky a tlačítek chronografu na levé straně 15,6mm vysoké bočnice. Nenaráží tak do zápěstí a nepřekáží u lemu neoprenového rukávu. Dle potápěčských norem nechybí šroubovací korunka a dýnko, kaučukový řemínek a samozřejmě jednosměrně otočná luneta doprovázená luminiscencí zvýrazněnými ručkami. A vodotěsnost? Úctyhodných 1000 metrů, což musí vystačit každému, a to i při potápění ve slané vodě pod ledem, jako ambasador značky Christian Redl.

 


 

Uložený strojek je samozřejmě švýcarského původu, nejedná se však o kalibr ETA, nýbrž o poupravený a o 180º pootočený quartzový kalibr Ronda 5021.D. Ten kromě trojice základních ruček využívá další dvě pro chronograf a datový věnec, který okénkem v karbonovém číselníku indikuje aktuální datum. Cena hodinek zatím nebyla stanovena, neboť budou oficiálně představeny na letošním veletrhu hodinek a šperků ve švýcarské Basileji, bude se však pohybovat pod hranicí 50 000 Kč.

 

www.edox.cz