Hlavní navigace

Homecast HS3200 CIIR

1. 1. 2012

Sdílet

www.allcom.cz, cena: 3251Kč Stříbrné šasi s prolysy a zaoblenými hranami, červená dioda, zelená dioda a obrovský čtyřmístný číselný displej, dálkové ovládání s velkými gumovým...
www.allcom.cz, cena: 3251Kč
Stříbrné šasi s prolysy a zaoblenými hranami, červená dioda, zelená dioda a obrovský čtyřmístný číselný displej, dálkové ovládání s velkými gumovými tlačítky: vypadá to jako něco, co pod naši padesátipalcovou plazmu zabloudilo časoprostorovou smyčkou z roku 2003. Pohled na zadní stranu ale ukazuje, že jsme skutečně v roce 2012. Vedle tradičního SCARTu, toslinku, sterea a komponentního videa je tu také HDMI a USB. A pod dvířky na čelní straně se skrývá to nejdůležitější: vedle CI slotu také čtečka karet Irdeto.
Homecast HS 3200 CIIR může na první pohled vypadat (a při vyslovení i znít) nezajímavě, nicméně pod tuctovým šasi se skrývá efektivní, funkční a uživatelsky přátelský satelitní přijímač, který v základní výbavě řeší to nejpodstatnější: podporu karet Irdeto – tedy standardu, který u Skylinku postupně nahrazuje Cryptoworks a pro ty, kdo chtějí sledovat pořady v HD rozlišení, se stává prakticky nutností, protože drtivá většina těchto pořadů je dostupná pouze majitelům Irdeto karet. Dálkový ovladač možná není sexy, ale na druhou stranu je přehledná a vypadá robustně – nějaká ta kola, trochu čipsů nebo nutely ho nejspíše nerozhodí. Na druhou stranu – to co nám „mladším“ připadá jako tuctový design, se pro starší generaci mění v dar z nebes. Naši prarodiče jako většina seniorů v důchodovém věku má přece jenom již slabší zrak a i citlivost nebo přesnost v rukou s věkem slábne. I jim jsme samozřejmě pořídili velkou televizi aby dobře viděli, nicméně najít pro ně vhodný receiver není až tak snadné. HS3200 jsme nechali jako vždy kolovat i po „redakčních“ rodinách a právě tuto generaci zaujal přístroj právě tím, že jim poskytuje jasně viditelnou a zřetelnou identifikaci programů, stavu přístroje a dostatečně velkou plochu ovladače – na což si nemusejí pokaždé měnit brýle na dálku, za ty na blízko.
Díky přednastavenému seznamu družic a trasnpondérů je instalace přijímače hračkou, vše výrazně usnadňuje funkce první instalace, která jednoduše a rychle naladí české programy (nám to trvalo na Astře 23,5 méně než 5 minut). Nalezené programy si posléze můžete uspořádat až do osmi seznamů oblíbených stanic. Přístroj pochopitelně podporuje natáčení talíře DiSEqC 1.0/1.2 a aktualizaci firmwaru přes satelit, případně z USB disku, nemá ale LAN rozhraní, takže aktualizace z internetu, stejně jako sdílení po domácí síti ve výbavě nenaleznete (ostatně v této cenové kategorii podporu LAN UpnP či DLNA ani nelze čekat). Zpracování menu není graficky oslňující, nicméně díky utlumenějším barvám a částečné průhlednosti nepůsobí rušivě a jeho uspořádání je poměrně přehledné. V pořádku je i čeština včetně diakritiky, EPG nabízí sedmidenní přehled programů s různými způsoby zobrazení. Přístroj podporuje prostřednictvím USB portu funkce digitálního videorekordéru (disky musí být ve formátu FAT 16 nebo FAT 32), nahrávání probíhá v dekódovaném formátu TP0, vzhledem k jedinému tuneru ale nelze během nahrávání sledovat jiný program.
Vestavěná čtečka karet Irdedo je velkým plus (přístroj je dokonce certifikován jako Skylink ready), přepínání programů dekódovaných kartou Irdeto je totiž velmi rychlé. Odezva je v případě karet umístěných v CI modulech o poznání pomalejší – podobná situace se ale objevuje u řady satelitních přijímačů, navíc po přístroji Homecastu nejspíše sáhnou především zákazníci Skylinku, kteří chtějí přejít na Irdeto zejména s ohledem na rostoucí počet HD programů, které jsou dostupné jen na této šifrovací platformě. Kvalita obrazu v HD rozlišení (podporováno je až 1080p) je výtečná a s osmdesáticentimetrovou parabolou jsme na problémy v kvalitě příjmu nenarazili. Obraz SD programů je rovněž v pořádku, byť některé (výrazně) dražší přijímače dokáží v této oblasti předvést o něco lepší výkon.
Homecast HS 3200 CIIR si na nic nehraje: je to jednoduchý, robustní a svižný satelitní přijímač, podporující nahrávání na externí pevný disk. Díky čtečce Irdeto karet a certifikaci Skyling Ready je určen především zákazníkům této satelitní platformy, nicméně s CI modulem a příslušnou kartou ho můžete používat i s dalšími službami. Cena je více než příznivá – pokud tedy hledáte spolehlivý a jednoduchý přístroj za velmi rozumný peníz, je přijímač Homecast dobrou volbou. 


Homecast HS 3200 CIIR
Satelitní HD přijímač se čtečkou Irdeto a podporou USB PVR
Výstupy: HDMI, komponentní, kompozitní, SCART, digitální optický, stereo
Vstupy: USB
Čtečky: 1× Irdeto, 1× CI/CI+