Hlavní navigace

Honor X5: Cena vs. výbava vs. vzhled

2. 2. 2016

Sdílet

 Autor: Honor
Honor uvádí na český trh nový smartphone Honor 5X. Zařízení s kovovým tělem disponuje 5,5“ FullHD displejem podporou všech lokálních LTE sítí a čtečkou otisků prstů druhé generace.

Honor uvádí na český trh nový smartphone Honor 5X. Zařízení s kovovým tělem disponuje 5,5“ FullHD displejem podporou všech lokálních LTE sítí a čtečkou otisků prstů druhé generace.

Honor X5Telefon pohání 64bitový procesor Qualcomm s taktem 1,2 a 1,5 GHz (čtyři a čtyři jádra), 2 GB operační paměti RAM a data je možní ukládat na úložiště s kapacitou 16 GB. O výdrž se stará baterie s kapacitou 3000 mAh s technologií SmartPower 3.0. Telefon je vybaven microSD slotem pro rozšíření paměti, a také sloty nano a micro SIM. Operačním systémem je Android 5.1 s uživatelským rozhraním EMUI 3.1. Součástí výbavy smartphonu je dvojice fotoaparátů s rozlišením 13 megapiexelů, světelností F2.0 a 5 megapixelů se světelností F2,4.

Honor 5X přináší druhou generaci bezrámečkové čtečky otisků prstů umístěné na zadní straně přístroje, která po přiložení registrovaného otisku prstu odemkne telefon již za 0,5 sekundy. Kromě toho lze čtečku využít k intuitivnímu ovládání telefonu gesty, například k uskutečnění hovoru, spuštění aplikace z režimu spánku, k focení, stahování notifikační lišty nebo k vypnutí budíku.

Cloud22

Pokud se vám zdá, že telefon vypadá zezadu jako iPhone 6 nebo HTC M8, potom s vám to asi nezdá, ale podobnost je to zřejmě čistě náhodná. Vždyť přece nezáleží na tom, jaký máte v ruce telefon a nevadí, že si okolí nemyslí, že to není iPhone. 

Telefon Honor 5X bude k mání od 2. února za 7000 Kč.