Hlavní navigace

HP chce přivést virtuální realitu na Chromebooky

 Autor: HP
Virtuální realita na Chromeboocích? Podle společnosti HP je to možné.
-vt 22. 1. 2016

Sdílet

HP chce do počítačů s operačním systémem Chrome, a časem snad i dalších mimo Windows, přidávat nástroje „smíšené reality“, včetně té virtuální nebo 3D tisku.

S cílem zvýšit možnosti Chromebooků, které se v současnosti zaměřují hlavně na uživatele, který většinu své práce provádějí online, byť několik offline aplikací je rovněž dostupných. Přístup HP k trhu virtuální reality je ale ve srovnání se společnostmi jako Oculus nebo Samsung, které nabízejí k zobrazení 3D obsahu speciální headsety, odlišný.

HP chce nabídnout v prvé řadě nástroje určené pro vývoj 3D obsahu a kromě virtuální reality se tak soustředí hlavně na 3D tisk. Ještě letos hodlá na trh uvést novou 3D tiskárnu a do budoucna by uživatelům počítačů a mobilních zařízení ráda usnadnila způsoby, jak tvořit a tisknout 3D objekty. Nástroje k tomu určené přitom bude do zařízení s Chrome OS skrz web, blíž však tyto plány více prezident vzdělávacího úseku v HP Gus Schmedlen neupřesnil.

V současnosti HP nabízí hardware jako je například Sprout PC, interaktivní počítač vybavený projektorem a 3D kamerou, schopný skenovat, vytvářet a dále zacházet s 3D objekty. Své dosavadní VR a 3D technologie přitom staví na Windows, který podporuje potřebný hardware a ovladače.

Oproti tomu počítače s Chromem mají pouze základní hardware postačující pro webové aplikace a obsah, a nemusely by stačit na náročné 3D modelování. Je tak možné, že se HP rozhodne postavit webovou verzi svého Worskpace softwaru, který umožňuje skenování a manipulaci s obrázky a videem.