Hlavní navigace

HP Elite X3: Smartphone s ambicemi nahradit PC

25. 2. 2016

Sdílet

 Autor: HP
Už to vypadalo, že HP na smartphony a tablety nadobro zanevře. Naštěstí se podařilo obnovit vývoj a výrobu tabletů HP a letos, z ničeho nic, představila společnost HP na veletrhu v Barceloně vlastní smartphone s Windows 10.

Už to vypadalo, že HP na smartphony a tablety nadobro zanevře. Naštěstí se podařilo obnovit vývoj a výrobu tabletů HP a letos, z ničeho nic, představila společnost HP na veletrhu v Barceloně vlastní smartphone s Windows 10.

Vzhledem k velikosti se jedná spíše o phablet - displej má úhlopříčku 5,96 palců a rozlišení panelu je 2560 x 1400 pixelů. Jedná se o AMOLED displej s krycím sklem Corning Gorilla Glass 4. Pod displejem se nachází čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 820 s taktem 2,15 GHz, 4 GB operační paměti RAM a 64 GB místa pro ukládání dat. Komu by nestačila vnitřní paměť, může využít microSD karet s maximální kapacitou 2 TB!

Papírově tedy vypadá tenhle phablet skvěle, ale co dál? Operačním systémem je Windows 10 Mobile. Telefon podpoduje buďto dvě nano SIM nebo SIM a microSD kartu. Jeho baterie má kapacitu 4150 mAh, fotoaparáty mají rozlišení 8 (přední) a 16 (zadní) megapixelů. Přední čočka snímá oční duhovku, takže je možné využívat funkci Windows Hello. Finální verze by navíc měla obsahovat i čtečku otisků prstů, takže po stránce zabezpečení není stroji snad co vytknout. Na spodní straně se nachází USB typu C pro nabíjení.

cyber23

Nic z toho, co bylo o telefonu zatím řečeno není až tak důležité, to nejdůležitější přichází teprve teď. HP Elite x3 totiž podporuje Continuum. Bude se tedy prodávat spolu s kolébkou, která je vybavena USB konektory, síťovým konektorem a USB C konektorem. Z jakéhokoli monitoru tak můžete jednoduše vytvořit plnohodnotný počítač (postačí k tomu myš a klávesnice).

Ovšem ani to není vše. HP bude k telefonu nabízet také HP Mobile Extender – laptop, který je vybaven pouze displejem o velikosti 12,5 palce, baterií a klávesnicí (Nepřipomíná vám to tak trochu řešení od Asusu?). Propojení je možné skrze USB C konektor. Podnikové řešení, které by mohlo nadchnout spoustu manažerů a lidí pracujících na cestách. Další hodnoty jako míry a váhy nejsou až tak důležité. Důležité je, že HP zamýšlí Elite x3 jako podnikové zařízení. Znamená to dvě věci: Jednak bude jeho cena asi dosti vysoká a jednak se nedá očekávat, že by ho nosili teenageři jen tak po kapsách.

Byl pro vás článek přínosný?